keyboard_arrow_up BİST 118.400
keyboard_arrow_down USD 3,7689
keyboard_arrow_up EURO 4,6316
keyboard_arrow_down ALTIN 162,0749
İSTANBUL 4 °
23 Ocak 2018 Salı
backspace
Az Önce Oldu © 2017 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.

İtirafları kabul etmeyen Yüzbaşı FETÖ’den tekrar tutuklandı

Daha önceden FETÖ üyeliği iddiasıyla gözaltına alınan ve pişmanlık yasasıyla serbest bırakılan Yüzbaşı Abdülkadir Koçyiğit tekrar tutuklandı.

İtirafları kabul etmeyen Yüzbaşı FETÖ’den tekrar tutuklandı
12 Ocak 2018 Cuma 19:43

FETÖ’cü yüzbaşı pişmanlık yasasından yararlanarak serbest bırakılmıştı. Burak Akın’ın itiraflarını kabul etmeyen Yüzbaşı Abdülkadir Koçyiğit, tekrar tutuklandı. Fetullahçı Terör Örgütü ( FETÖ) üyeliği iddiasıyla gözaltına alınıp etkin pişmanlıktan faydalanmak istediğini belirtince serbest bırakılan Yüzbaşı Abdülkadir Koçyiğit, itiraflarını reddetmesi üzerine tutuklandı.

AA'nın haberine göre, Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince adliyeye getirilen Koçyiğit, soruşturmayı yürüten savcıya ifade verdi.

Daha önce etkin pişmanlıktan yararlanmak istediğini belirtip itirafçı olan Koçyiğit, avukatlarının baskı altında olmadıkları yönündeki beyanlarına rağmen, emniyet ve savcılıktaki ifadelerinin baskı altında alındığını öne sürdü.

Önceki ifadelerini reddeden Koçyiğit, sevk edildiği Ankara 7. Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanarak cezaevine götürüldü.

FETÖ üyesi olduğunu söyleyerek Ankara Emniyet Müdürlüğüne teslim olan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler'in koruma subayı Yüzbaşı Burak Akın'ın ifadesinde adı geçen Yüzbaşı Abdülkadir Koçyiğit, Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınmıştı.

Emniyet ve savcılıkta etkin pişmanlıktan yararlanmak istediğini belirtip itirafçı olan Koçyiğit, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Yorumlar