İstanbul’da tanzim satış noktaları belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tanzim satış yerlerinin kurulacağını söylemişti. İstanbul’da tanzim satış noktaları belli oldu.

İstanbul’da tanzim satış noktaları belli oldu
Son Güncelleme: 11 Şubat 2019 Pazartesi 12:02
11 Şubat 2019 Pazartesi 09:03

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sivas’ta yerel seçimler için yaptığı miting sırasında, “Nice saldırılarda bulundular. Şimdi de kalkmışlar yok patatesti, yok soğandı... Biz bunu düzeltiriz. Tanzim satışları belediyelerin eliyle kurarız ve en ucuz fiyata bu ürünleri getiririz. İstanbul'da görece geldiğimde fırıncılar bunu yapmıştı. Şehrin belli bölgelerine 3 tane ekmek fabrikası kurduk ve fiyatları da bir anda düşürdük.” ifadelerini kullanmıştı.

İstanbul’da tanzim satış yerleri belli oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), sebze ve meyve fiyatlarını düşürmek için hayata geçirilen tanzim satış sisteminin uygulanacağı noktaları açıkladı.

Enflasyonla Topyekün Mücadele kapsamında sebze ve meyve fiyatlarını düşürmek için İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından 50 ayrı noktada hizmet verecek olan üreticiden tüketiciye doğrudan sebze satışın başlandı

Tanzim satış noktasına ilişkin açıklamalarda bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, “Enflasyonla Topyekün Mücadele adına Tarım ve Orman Bakanlığımızın desteğiyle gerçekleştirdiğimiz İstanbul'un 50 noktasında büyük çadırlarda vatandaşlarımıza sebze noktasında satışlarımızı gerçekleştireceğiz. Bizler bunları gerçekleştirirken tarladan toplanan ürünün fiyatı aynen İstanbul'daki vatandaşlarımıza yansıtılması adına çalışmalarımız devam ediyor." dedi.

Vatandaşların rahatını ve konforunu artırabilmek için bu çalışmayı hayata geçirdiklerini dile getiren Baraçlı, Bizler tüm gıda tarım dairemiz aktif bir şekilde bu 50 noktada çalışmalarımız devam edecek. Tüm ekip arkadaşlarımız satışları burada gerçekleştirecek. Aynı zamanda ürünün kalitesine de son derece dikkat edeceğiz. Onların marketlerde aldığı ürün kalitesine kaliteli ürünler sunarak vatandaşlarımızın temiz, leziz ürünler almalarını sağlayacağız. Son satış fiyatlarının daha alt seviyelere çekilebilmesi vatandaşımızın daha konforunu ve rahatını arttırabilmek adına bizler bu çalışmayı Tarım ve Orman Bakanlığımızla beraber başlatmış olduk. Onların bize vermiş olduğu direktiflerle de 50 noktada bu satışları gerçekleştireceğiz diye konuştu.

Tanzim satış noktalarında, üreticiden tüketiciye domates, biber, patlıcan, salatalık, ıspanak, soğan ve patates satılacak. Ayrıca tüm araçlarda BELTUR yeterli eleman görevlendirecek.

İşte tanzim satış noktaları:

Kağıthane meydanı

Mecidiyeköy meydanı

Avcılar meydanı

Kadıköy meydanı

Bakırköy meydanı

Aksaray meydanı

Eminönü meydanı

Taksim meydanı

Kasımpaşa kızılay meydanı

Beylikdüzü meydanı

Bayrampaşa meydanı

Bağcılar meydanı

Güngören meydanı

Sultanbeyli meydanı

Sultangazi meydanı

Gaziosmanpaşa meydanı

Sarıyer meydanı

Beşiktaş meydanı

Üsküdar meydanı

Şirinevler meydanı

Kartal meydanı

Maltepe meydanı

Pendik meydanı

Tuzla meydanı

Sancaktepe meydanı

Ümraniye meydanı

Esenler meydanı

Esenyurt meydanı

Çekmeköy meydanı

Küçükçekmece meydanı

Zeytinburnu meydanı

Bahçeşehir 1.kısım

Başakşehir 2.etap metro çıkışı

Büyükçekmece

Eyüpsultan meydan

Ataşehir örnek mahallesi

Beykoz kavacık meydan

Üsküdar kirazlıtepe

Fatih karagümrük meydan

Bostancı lunapark

Pendik sahil meydan

Halkalı meydan

Ümraniye meydan avm otopark

Ataşehir meydan

İstinye ispark

Zeytinburnu avm

Alibeyköy silahtar

Haliç

Bayrampaşa yıldırım mahallesi

Esenler 100.yıl mahallesi

Satılacak sebzeler: Domates, biber, patlıcan, salatalık, ıspanak, soğan, patates

Yorumlar