İzmir’de üç noktada orman yangını: Havadan ve karadan müdahale sürüyor

İzmir’den bugün üç orman yangını haberi birden geldi. Aliağa ilçesinde yerleşim yerlerine yakın bir noktada orman yangını çıktı. İkinci yangın haberi ise Buca ilçesinden geldi. Çiğli’de ise Egekent Mahallesi yakınlarında orman yangını başladı. Üç yangına da havadan ve karadan müdahale sürüyor.

İzmir’de üç noktada orman yangını: Havadan ve karadan müdahale sürüyor
Son Güncelleme: 17 Haziran 2024 Pazartesi 17:21
17 Haziran 2024 Pazartesi 17:20

İzmir’in üç ilçesinde orman yangını çıktı. İlk yangın, saat 14.10 sıralarında Aliağa’ya bağlı Yayakent Mahallesi’nde bulunan ormanlık alanda çıktı.

Henüz bilinmeyen bir sebeple başlayan yangına İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, 1 helikopter, 5 arazöz ve 1 su ikmal aracı ile müdahale ediyor. Ekipler yangını kontrol altına alma çalışmalarını sürdürüyor.

BUCA'DA ORMAN YANGINI

İkinci yangın haberi ise Buca’dan geldi. Buca ilçesi çevre yolundaki ormanda da saat 15.30 sıralarında yangın çıktı. Bölgeden yükselen dumanları görenler, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi.

Bölgeye İzmir Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait 4 uçak, 3 helikopter, 14 arazöz, 5 dozer ve orman işçileri sevk edildi. Yangına karadan ve havadan müdahale sürüyor.

ÇİĞLİ'DE ORMAN YANGINI

Çiğli ilçesinde de Egekent Mahallesi yakınlarındaki ormanlık alanda etkili olan yangına karadan ve havadan müdahale edildi.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar