Nasrallah'tan İsrail'e uyarı: Güney Kıbrıs'ı vururuz

Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, Lübnan'a yönelik bir saldırı halinde İsrail'le savaşa hazır olduklarını ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ni de hedef alacaklarını belirtti.

Nasrallah'tan İsrail'e uyarı: Güney Kıbrıs'ı vururuz
Son Güncelleme: 20 Haziran 2024 Perşembe 13:45
20 Haziran 2024 Perşembe 13:43

Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, Lübnan'a olası bir saldırıda İsrail'e karşı topyekûn savaşa hazır olduklarını açıkladı. Nasrallah ayrıca, Lübnan’a yönelik bir saldırıda İsrail uçaklarına üslerini açması durumunda Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ni de hedef alacakları konusunda uyarıda bulundu.

GÜNEY KIBRIS'A TEHDİT

Nasrallah, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ni "savaşan bir taraf" olarak göreceklerini ve buna göre hareket edeceklerini ifade etti. İsrail’in Kıbrıs’ta sürekli askeri tatbikat yaptığını ve Lübnan’a yönelik olası bir saldırıda Kıbrıs’ın havaalanları ve üslerinin kullanılacağı yönünde istihbarat aldıklarını belirten Nasrallah, bu durumu kabul etmeyeceklerini söyledi.

Hizbullah lideri, bu açıklamaları, 11 Haziran’da Lübnan’ın güneyine düzenlenen hava saldırısında öldürülen Hizbullah komutanı Talib Sami Abdullah için düzenlenen anma törenine video-konferansla katılarak yaptı. Böylece, Avrupa Birliği üyesi Güney Kıbrıs Cumhuriyeti'ni ilk kez bu denli sert bir dille tehdit etmiş oldu.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar