Cumhurbaşkanı Erdoğan: Esnaf destek paketinde kredi miktarını 150 milyar TL'ye çıkarıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, esnaf destek paketinde kredi miktarını 50 milyar lira artışla 150 milyar liraya çıkarıldığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Esnaf destek paketinde kredi miktarını 150 milyar TL'ye çıkarıyoruz
Son Güncelleme: 10 Ocak 2023 Salı 15:23
10 Ocak 2023 Salı 15:21

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da ''Yüz Yüze Türkiye Esnaf Buluşması''nda konuşuyor.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''Dünyanın her yerinde esnaf vardır ama ülkemizin esnafı ve misyonu çok çok farklıdır. Anadolu'yu asıl fethimiz esnaflarımızın gönül kapılarını açmasıyla oldu. Yaşanan her kargaşa döneminden sağ sağlim çıkabilmemizi gizli gücümüz esnaflarımızın dirayetine ve gayretine borçluyuz. Bunun son örneğini 15 Temmuz'da gördük. Darbeci hainlere sokakları dar eden vatandaşlarımızdan önemli bir kısmı esnaflarımızdı. Birileri sosyal medyadan atacakları mesajın tonunu belirlemek ile meşgulken bizim esnaflarımız ölüm kusan silahlara meydan okuyordu. Ülkede işlerin nasıl gittiğini görmek için esnafa bakıyoruz, orada huzur varsa tamam diyoruz.

ESNAFA DESTEK PAKETİ

Yaklaşık 3 ay gibi kısa sürede toplam 45 milyar liraya ulaşan kredi kullanım miktarı günden güne artıyor. Esnafımızın çok büyük teveccüh gösterdiği bu destek paketinin limitini 50 milyar lira ilaveyle toplamda 150 milyar liraya çıkartıyoruz. Son 20 yılda esnafımıza verdiğimiz destekleri saysak saatler günler sürer. Esnafın Halkbank'tan kullandığı kredi limitini 5 binden 500 bin liraya çıkardık. Yatırımlardaki kredi limitini 1,5 milyon liraya yükselttik. Politika faizindeki düşüşe paralel olarak esnafın kullandığı kredilerdeki hazine sübvansiyonunu yüzde 50'ye kadar artırdık.''

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar