Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dik durdukça hiç bir Haçlı bozuntusu aramıza giremez

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin Antalya mitinginde alanda toplanan kalabalığa hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dik durdukça hiç bir Haçlı bozuntusu aramıza giremez
Son Güncelleme: 17 Mart 2019 Pazar 19:28
17 Mart 2019 Pazar 18:30

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "120 bin kişiyle İzmir'de mitingimizi yaptık. 31 Mart'ta İzmirin'in istismar siyasetini sandığa gömüp inşallah yeni bir başlangıç yapacağına inanıyorum. Antalya böyle dik durdukça hiç bir Haçlı bozuntusu aramıza giremez. Öyle seslenin ki Bizans heveslilerinin akılları başlarına gelsin. Biz sadece Allah'ın huzurunda, rükuda ve secdede eğiliriz. Başka hiçbir yerde değil." ifadelerini kullandı. 

"Her şehrimize güzelliklerle damga vurduk"

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı: 17 yıldır vatanımıza olan minnet borcumuzu, milletimize olan vefa borcumuzu ödemek istiyoruz. Biz muhalefet gibi söz değil hizmet üretiyoruz, eser üretiyoruz. Biz herkesin kıyafetine, inancına, hayat tarzına kefiliz. CHP ne demektir. Çöp, çukur, kötü yapılaşma her şey var. 82 milyonun Cumhurbaşkanıyım, kimse için ayrımcılık yapmadık. Seçim dönemlerinde neyi vaat ettiksek, Allah'ın izniyle onları sunduk. CHP, Sosyal devlet kavramının içini boşaltırken biz en güzel şekilde tatbik ettik. Lafla güzellik olmaz dedik. Her şehrimize güzelliklerle damga vurduk.

Yeni bir Millet Bahçesi yapıyoruz. Antalya'nın en büyük Millet Bahçesi olacak. Sağlık alanında yeni bir devrime imza atıyoruz. TOKİ vasıtasıyla 4432 konut projesini hayata geçirdik. Kepez'in mülkiyet meselesini biz hallettik. Kepezli kardeşlerimin özlemle beklediği tapularına kavuşturuyoruz.

"Antalya sadece turzmin değil tarımında vitrini"

Ulaştırmada bölünmüş yol uzunluğunu 640 kilometreye çıkarttık. Antalya-Alanya-Gazipaşa yolunda da 2 seneye kadar hizmete sunuyoruz. Antalya'yı İstanbul'a Manisa'ya bağlayacak hızlı tren porojes için etüd çalışmaları sürüyor. Antalya'da hava trafiğinde çok ciddi artış yaşandı. Antalya bizim vitrin, marka şehirlerimizden biridir. Antalya'daki yatırımcılarımızı destekleyerek ilave istihdam oluşturduk.  Antalya'daki yatırımcılarımıza 27 katrilyon liralık destek verdik. Antalya sadece turzmin değil tarımında vitrini. Hortum felaketinden etkilenen çifçilerin yaralarını sarıyoruz.

"Stokçuluk yaparak haksız kazanç elde etmeye çalışanlara göz açtırmayacağız"

Antalya'daki yatırımcılarımızı destekleyerek ilave istihdam oluşturduk.  Antalya'daki yatırımcılarımıza 27 katrilyon liralık destek verdik. Antalya sadece turzmin değil tarımında vitrini. Hortum felaketinden etkilenen çifçilerin yaralarını sarıyoruz.  Kılıçdaroğlu'nun meleselesi üzüm yemek değil, çiftçiyi dövmek. Son 17 senede çiftçilerimize 127 katrilyon liralık destek ödemesi yaptık. Stokçuluk yaparak haksız kazanç elde etmeye çalışanlara göz açtırmayacağız.

"Bir siyasetçi müsvettesi terörü İslama fatura etti"

Yeni Zelanda'da yaşanan olay karşısında oradaki bir siyasetçi müsvettesi terörü İslama fatura etti. Bizim Güneydoğu Anadolu, Ege, Marmara, Akdeniz bölgemiz var ama Kürdistan yok. Ha sen orada yaşamak istiyorsan Irak'ın küzeyinde var. Defol git oraya. Nereye giderlerse gitsinler teröristlerin peşlerindeyiz. Orada da kovalacağız. Dünyanın hiçbir ülkesinde siyasetin kalibresi bu kadar düşürülmedi. Bunların adı örgütün uzantılarını belediyeye sızdırma ittifakı. Allah aşkına millet İttifakı kimi kandırmaya çalışıyor? Ben asla o siyasi partilere oy verenlere terörist demedim. Benim terörist dediğim o yönetici takımıdır. Yargıda hesaplaşacağız. Çünkü ben hiç bir yerde böyle bir ifade kullanmadım. Bunlar millete söyleyecek tek bir projesi olmayan çapsızlardır.

Yorumlar