Trump dün “Biden kazandı’ demişti Bugün ‘Ben kazandım’ diyor

ABD Başkanı Donald Trump, dün seçilmiş başkan Joe Biden'ın adını kullanmadan "O, seçim hileli olduğu için kazandı" derken, bugün de "Seçimi ben kazandım" dedi.

Trump dün “Biden kazandı’ demişti Bugün ‘Ben kazandım’ diyor
Son Güncelleme: 16 Kasım 2020 Pazartesi 15:58
16 Kasım 2020 Pazartesi 09:32

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Seçimi ben kazandım" dedi. Trump'ın bu tweeti "şüpheli" olarak işaretlendi.

Trump, Twitter hesabından dün yaptığı paylaşımda da, ABD'nin seçilmiş başkanı Biden'ın seçimi kazandığını ilk kez kabul etmişti.

Trump bugün ise attığı bir tweette "Seçimi ben kazandım" dedi.

Trump, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ABD´nin seçilmiş başkanı Biden'ın ismini kullanmadan "O, seçim hileli olduğu için kazandı" ifadesini kullanmıştı.

Oy sayımlarına denetçi ve gözlemcilerin alınmadığını savunan ABD Başkanı Trump, oyların "Dominion" adlı radikal sola ait kötü üne ve ekipmanlara sahip özel bir şirket tarafından tasnif edildiğini iddia etti.

ABD Başkanı Donald Trump, "Bu şirket büyük bir farkla kazandığım Teksas'a girmeye bile hak kazanamadı. Sahte ve sessiz medya ve dahası!" sözlerini kullandı.

"Postayla gönderilen seçimler iğrenç bir şaka"

Paylaşımında Trump ayrıca, "Seçim gecesinde meydana gelen tüm mekanik 'aksaklıklar' gerçekten de onların oy çalmaya çalışırken yakalanmasıydı. Ancak yakalanmadan çok başarılı oldular. Postayla gönderilen seçimler iğrenç bir şaka!" ifadelerine yer verdi

Yorumlar