Annenin ihbarı milyonluk çeteyi çökertti! Vurgunda 'Hawala' detayı

28 yaşındaki oğlunun borçlarından dolayı intihar etmesi üzerine bir annenin jandarmaya ihbarı ile 'Çukur Çetesi' çökertildi. Şüphelilerin araçları sattıkları kişilere teslim etmedikleri, tefecilik, nitelikli dolandırıcılık ile toplamda 11 milyar 10 milyon lira ve 33 kilo altın elde ettikleri tespit edildi. Şüphelilerin gelirlerin takibe takılmaması için Hawala sistemi kullandığı öğrenildi. 43 gözaltı var.

Annenin ihbarı milyonluk çeteyi çökertti! Vurgunda 'Hawala' detayı
Son Güncelleme: 29 Aralık 2023 Cuma 14:16
29 Aralık 2023 Cuma 14:13

Antalya Kemer'de jandarma ekipleri 404 personelin katılımı ile 'Çukur Çetesi'ne yönelik Kemer, Kumluca, Finike, Kaş ve Demre ilçelerinde operasyon düzenledi.

43 GÖZALTI! 2 'Sİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ

Belirli adreslere yapılan operasyonlarda 48 şüpheliden 43'ü yakalanarak, gözaltına alındı. 43 şüpheliden 2'sinin belediye meclis üyesi olduğu öğrenildi.

1-008.jpg

PİYASANIN ÇOK ÜSTÜNDE FAİZLİ ARAÇ SATIŞI

Şüphelilerin 'suç işlemek amacıyla örgüt kurma', 'tefecilik', 'nitelikli yağma', 'nitelikli dolandırıcılık' ve 'suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama' suçlarını silahlı olarak işledikleri belirlendi.

2.jpg

Operasyon kapsamında suçtan elde edilen 81'i şirket olmak üzere bungalovların olduğu tatil sitesi, banka hesapları, 208 araç ve 185 taşınmaza el konuldu. Şüphelilerin çoğunun ilçelerde galericilik yaptığı, piyasa değerinin çok üstünde fiyatlara faizli araç sattıkları saptandı.

11 MİLYAR 10 MİLYON PARA, 33 KİLO ALTIN!

Şüphelilerin araçları sattıkları kişilere teslim etmedikleri, tefecilik, nitelikli dolandırıcılık ile toplamda 11 milyar 10 milyon lira ve 33 kilo altın elde ettikleri tespit edildi.

uuuuu.jpg

HAWALA SİSTEMİ

Elde edilen gelirlerin takibe takılmaması için Hawala sistemi ile transfer edildiği ortaya çıktı. Sistemin Türkiye'de ilk defa kullanıldığı ve bir operasyonda tespit edildiği öğrenildi.

'OĞLUMUN ÖLÜMÜNDEN BUNLAR SORUMLU'

'Çukur Çetesi' olarak adlandırılan yapının, 7 ay önce 28 yaşındaki oğlu çeteye olan borçlarından dolayı intihar eden bir annenin jandarmaya ihbarı ile çökertildiği belirtildi.

sn.jpg

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar