AK Parti’den Libya'da alıkonulan Türk vatandaşları hakkında açıklama!

Son dakika haberine göre, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 'Libya Ulusal Ordusu (LUO)' ismini kullanan Hafter'e bağlı illegal milis güçler tarafından alıkonulan 6 Türk vatandaşı hakkında açıklamada bulundu

AK Parti’den Libya'da alıkonulan Türk vatandaşları hakkında açıklama!
Son Güncelleme: 23 Ağustos 2019 Cuma 12:04
1 Temmuz 2019 Pazartesi 08:56

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Libya’da alınkonulan 6 Türk vatandaşı hakkında sosyal medya hesabı Twitter’dan açıklamalarda bulundu.

Çelik şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye Libya halkının kardeşidir. Libya için her zaman barış ve huzur diledik. Geleceğinin huzur ve barış içinde olmasını diliyoruz. Libya’da kanunsuzluğa karşı çıktık ve çıkıyoruz.

Hafter’in Libya’daki milisleri kanunsuz hareketlerine vahim bir şekilde devam ediyor. 6 vatandaşımızı haydutça bir tavırla tutukladılar. Vatandaşlarımızdan derhal serbest bırakılmasını istiyoruz.

Türkiye’nin dostluğu, çıkar ve sömürüden uzak, gerçek insanlık değerlerine dayanır. Değerini bilen için paha biçilmez bir kıymettir. Türkiye’ye karşı husumet ise hiç kimsenin tercih etmemesi gereken bir tavırdır.”

Dışişleri Bakanlığı da, Libya'daki Türk vatandaşlarının kendi güvenliklerini tehlikeye atacak adımlardan kaçınmaları ve çatışma bölgelerinden uzak durmaları tavsiyesinde bulunmuştu.

Yorumlar