AFAD Başkanı Memiş: Batan geminin konumunu tespit ettik

Zonguldak'ın Karadeniz Ereğli ilçesinde fırtına nedeniyle batan Türk bayraklı gemi ve mürettebatını arama çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan AFAD Başkanı Okay Memiş, 'Batan geminin konumunu tespit ettik. Arama çalışmaları sürüyor. Batan gemide 1 ölü, 11 kayıp var.' dedi.

AFAD Başkanı Memiş: Batan geminin konumunu tespit ettik
Son Güncelleme: 21 Kasım 2023 Salı 14:06
21 Kasım 2023 Salı 13:43

Zonguldak Valisi Hacıbektaşoğlu ve AFAD Başkanı Memiş, Zonguldak'ın Karadeniz Ereğli ilçesinde fırtına nedeniyle iletişim kaybedilen Türk bayraklı gemi ve mürettebatını arama çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

AFAD Başkanı Okay Memiş'in açıklamalarından satır başları;

"Geminin konumunu tespit ettik. Batan gemide 1 ölü, 11 kayıp var. 11 mürettebatı arama çalışmaları devam ediyor. Bir mürettebatın maalesef cansız bedenine ulaşmıştık. Diğer mürettebat için arama kurtarma çalışmalarımız devam ediyor. 159 kişilik arama tarama ve kurtarma ekibimiz var. Aşırı yağıştan dolayı Ereğli ilçe merkezinde de hasarlar olmuştu. Zarar tespit çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor, bugün inşallah tamamlayacağız. Vatandaşlarımızın zararlarını gidermek için büyük bir çaba içerisindeyiz.

Devletimizin bütün imkanlarını seferber ettik. Kayıp olan mürettebattan herhangi bir haber alamadık. Şartlar ne kadar olumsuz olursa olsun, biz vatandaşlarımızı sağ olarak değerlendirip, çalışmalarımızı buna göre yürütürüz. Ekiplerimiz sürekli dalış yapıyorlar. Bütün alanlarda yüzey taramasına devam ediyoruz. Cansız bedenine ulaştığımız mürettebatımız limanın içinde bulundu."

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar