Rabia Naz’ın ölümünde yeni gelişme! Adli kaynaklara göre intihar düşük ihtimal

11 yaşındaki Rabia Naz’ın ölümüne ilişkin yeni gelişme yaşandı. Adli kaynaklara göre intiharın düşük bir ihtimal olduğu belirtilirken olay yeri incelemesi yapan polisler hakkında da soruşturma başlatıldı.

Rabia Naz’ın ölümünde yeni gelişme! Adli kaynaklara göre intihar düşük ihtimal
Son Güncelleme: 17 Nisan 2019 Çarşamba 11:27
17 Nisan 2019 Çarşamba 11:25

Giresun’un Eynesil ilçesinde 11 yaşındaki Rabia Naz’ın ölümüne ilişkin  yeni gelişmeler yaşandı. Başlatılan soruşturmada 60 tanık bir kez daha dinlenecek. Olay yeri incelemesi yapan polisler hakkında ise soruşturma başlatılırken adli kaynaklara intiharın düşük bir ihtimal olduğu belirtildi. Giresun İl Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'nde görevli 5 kişilik polis ekibi soruşturmada görev verildi.

Görele Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Eynesil emniyetinden ilk incelemeyi yapan olay yerinde de görev alan bir kısım polisler hakkında "görevi ihmal suçundan" olay yerinde gerekli güvenlik önlemi almadıkları, hastaneye gidip ardından olay yerine gelip inceleme yaptıkları gerekçesiyle soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında polis memurlarının ifadesi alındı.

Ölüm nedeni nedir?

Rabia Naz'ın evinin çatısının sol tarafında bulunan bahçe tarafına düşmüş olabileceği de değerlendiriliyor. Bahçe kısmındaki otların olduğu bölgede ezilmeler tespit edildi. Düştükten sonra bahçe kısmından sürünerek binanın ön tarafına sürünerek gelmiş olabileceği de değerlendiriliyor. Ancak ayakkabısının bahçe kısmının bitiminde değil, yaralı olarak bulunduğu bölgede bulunması bu ihtimali düşürüyor.

Küçük kızın intihar etmiş olma olasılığı ise düşük bir ihtimal olarak değerlendiriliyor. Birisinin evin çatısından Rabia Naz'ı atmış olabilme ihtimali de değerlendiriliyor.

Ölüm sebebi düşme mi, trafik kazası mı, her ihtimal araştırılırken Rabia Naz'ın ölümü şüpheli bir durum olarak değerlendiriliyor. Dosyada ölüm nedenine dair her türlü ihtimal derinlemesine inceleniyor.

Hacettepe Üniversitesi'nin "trafik kazası sonucu ölüm bulgusu" olma ihtimaline karşı hazırlanan hukuki mütaalaya ilişkin mütalaayı hazırlayan uzmanlar dosyada tanık olarak dinlenecek.

Baba Şaban Vatan'ın kızına araba çarptıktan sonra metruk bir binada üzerinin temizlendiği iddiasının üzerine metruk binada bulunan kadın sıvısı ile Rabia Naz'ın DNA eşleşmesinin uyuşup uyuşmayacağına dair çalışmalar Trabzon Adli Tıp Kurumu'nca inceleniyor.

İstanbul Adlı Tıp Kurumu'ndan Rabia Naz'ın ölüm sebebi, evinin çatısından düşüp düşemeyeceği, trafik kazası bulgusu olup olmadığına dair rapor bekleniyor.

 

Yorumlar