15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde şüpheli araç krizi aşıldı

Bakan Yerlikaya, şüpheli bir araç nedeniyle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün çift yönlü olarak trafiğe kapatılmasına ilişkin yaptığı açıklamada, aracı kullanan R. C. Ç. adlı bipolar hastası şahsın emniyet görevlileri tarafından ikna edilip teslim alındığını bildirdi.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde şüpheli araç krizi aşıldı
Son Güncelleme: 15 Haziran 2024 Cumartesi 00:01
14 Haziran 2024 Cuma 23:06

Edinilen bilgiye göre, saat 22.45 sıralarında şüpheli bir araç 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde durdu. Şüpheli araç nedeniyle İstanbul Emniyeti alarma geçti. Aracın üzerinde "SMA" yazarken, trafik çift yönlü olarak durduruldu.

Trafikte kilometrelerce araç kuyruğu oluştu. Olay yerinde polis ekipleri sevk edilirken, İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, "Köprüde meydana gelen olayın bireysel bir eylem olduğunu değerlendiriyoruz. Emniyetiniz tedbir amaçlı köprü trafiğini durdurdu" ifadelerine yer verildi. Trafik akışı bir süre sonra Anadolu'dan Avrupa yönüne doğru açılırken, köprünün hala tek yönlü olarak trafiğe kapalı olduğu öğrenildi. Ardından olaya ilişkin açıklamada bulunanan Bakan Yerlikaya, "15 Temmuz Şehitler Köprüsünde, üzerinde SMA yazan bir aracın saat 22.14’te yolu kapatması nedeniyle köprü trafiği çift yönlü olarak trafiğe kapatılmıştır. Aracı kullanan R. C. Ç. adlı şahsın 1,5 yıldır bipolar tedavisi gördüğü tespit edilmiştir. Emniyet görevlilerimiz şahısla müzakere etmiş ve şahıs ikna edilip teslim alınmıştır. Gelişmelerden kamuoyu bilgilendirilecektir" dedi.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar