Bakan Şimşek'ten kira gelir beyannamesi hatırlatması

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kira geliri elde edip beyanname vermeyen mükellefleri tespit etmeye yönelik çalışmaların titizlikle sürdürdüğünü belirterek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Bakan Şimşek'ten kira gelir beyannamesi hatırlatması
Son Güncelleme: 2 Nisan 2024 Salı 13:06
2 Nisan 2024 Salı 13:03

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in "Adil rekabet ve mali disiplin için kayıtdışılıkla mücadeleyi güçlendiriyoruz." diyerek sosyal medya hesabında yayınladığı mesajında şu ifadeleri kullandı:

Gelir İdaresi Başkanlığımız, idari kayıtları (tapu, MERNİS vb.) ve teknolojik imkanları en üst düzeyde kullanarak kira geliri elde edip beyanname vermeyen mükellefleri tespit etmeye yönelik çalışmalarını titizlikle sürdürüyor.

SAHA DENETİMLERİ SÜRÜYOR

Denetim planına aldığımız 1,2 milyon gayrimenkulden bugüne kadar yaklaşık 420 bininde yerinde tespitte bulunduk. Saha denetimlerimize ve mükelleflerimizi bilgilendirmeye devam ediyoruz.

SON GÜN 5 NİSAN

2023 yılı istisna tutarı olan 21 bin TL üzerinde kira gelirine sahip mükelleflerimize herhangi bir yaptırıma maruz kalmamaları için 5 Nisan tarihine kadar beyanname vermeleri gerektiğini hatırlatıyoruz.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar