Yeni Zelanda’dan sonra bu sefer Londra! Müslüman gruba çekiç ve sopa ile saldırı!

Yeni Zelanda’da sonra İngiltere’nin başkenti Londra’da bir grup cami önünde bekleyen gruba çekiç ve sopalar ile saldırdı.

Yeni Zelanda’dan sonra bu sefer Londra! Müslüman gruba çekiç ve sopa ile saldırı!
Son Güncelleme: 16 Mart 2019 Cumartesi 15:11
16 Mart 2019 Cumartesi 11:45

Yeni Zelanda’da meydana gelen cami saldırısında bir çok kişi hayatını kaybetmişti. İngiltere'nin başkenti Londra'da, Müslümanlara yönelik ırkçı bir saldırı gerçekleşti. Londra polisi, Cannon Caddesi üzerindeki Ashaadibi Mescidi ve Toplum Merkezi önünde cuma namazı için bekleyenlere, 20'li yaşlarda bir grubun saldırdığını duyurdu.

Yerel saatle 13.00 civarı gerçekleşen saldırıda, saldırganlar çekiç ve sopalarla gruba saldırı düzenledi.

Cemaat grubun kaçışına engel olmaya çalıştı

İslam karşıtı sloganlar atan ve küfürler yağdıran grup saldırının ardından araçlarına binerek kaçmak istedi. Polisi arayan ve durumu bildiren cemaat ise grubun kaçışına engel olmaya çalıştı. Bir cemaat üyesi aracın üzerine çıktı ancak saldırganlar kaçtı.

Polis, saldırıya uğrayanlar arasında 27 yaşında bir kişinin başından yaralandığını ve olay yerinden arkadaşları tarafından götürüldüğünü; hastanede tedavisinin sürdüğünü duyurdu. Polis, saldırısı sonrası ırkçı grubun, kendi araçlarına binerek kaçtıklarını; arama çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Yorumlar