Savaş gemisi destekli uyuşturucu operasyonu!

İzmir’de Afrika’dan gelen bir gemiye savaş gemisi ve sahil güvenliğin düzenlediği operasyonda 5 ton toz esrar ele geçirildi. İçişleri Bakanlığı konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Savaş gemisi destekli uyuşturucu operasyonu!
Son Güncelleme: 15 Nisan 2019 Pazartesi 12:19
15 Nisan 2019 Pazartesi 12:00

İzmir’de savaş ve gemisi ve sahil güvenlik bir operasyon düzenledi. Operasyonda 5 ton toz esrar ele geçirildi.

Menemen Cumhuriyet Başsavcılığı, yaklaşık 3 ay önce uluslararası deniz yolu ile yüklü miktarda uyuşturucu maddenin Türkiye'ye getirileceği bilgisi edinilmesi üzerine teknik takip ve fiziki takip çalışmaları başlattı.

Şüphelilerin bir kısmının içerisinde bulunduğu Pervinoğulları isimli Türk bayrağı taşıyan geminin Moritanya, Senegal gibi Afrika ülkelerinden gemiye yükledikleri yüklü miktarda uyuşturucu maddelerle Akdeniz üzerinden Türkiye'ye doğru geldikleri bilgisi edinildi.

Bunun üzerine Cumhuriyet Başsavcılığınca verilen operasyon emri kapsamında harekete gecen Türk Silahlı Kuvvetlerine ait bir savaş gemisi, Sahil Güvenlik Komutanlığına ait bir sahil güvenlik gemisi ve hücum botları ile İzmir Emniyeti Narkotik Şube Müdürlüğü mensubu emniyet personeli, sabah saat 05.00 sularında Pervinoğulları isimli gemiye operasyon düzenlendi.

İcra edilen operasyon kapsamında gemide yapılan kontrollerde yaklaşık 5 ton toz esrar uyuşturucu maddesi yakalanırken, söz konusu gemi sahil güvenlik ve savaş gemisi eşliğinde kontrollü biçimde bölgedeki uygun bir limana bağlanmak üzere yola çıktı.

İçişleri Bakanlığı’ndan açıklama  

İçişleri Bakanlığından, uluslararası sularda yapılan "Birlik Operasyonu"nda yaklaşık 5 ton toz esrarın ele geçirildiği bildirildi. Yapılan açıklamada, "Birlik Operasyonu" kapsamında 13 kişinin gözaltına alındığı açıklandı.

Yorumlar