Yavaş: Ankara'ya hizmet etmemizi kimse engelleyemez

CHP’nin Ankara adayı olan Mansur Yavaş, YSK ve Anadolu Ajansı verilerine göre başkanlık yarışını kazandı. Yavaş, belediye meclisinde 'CHP azınlıkta' denerek engelleme imalarının anımsatılması üzerine “Onlar önemli değil. Ankara'ya hizmet etmemizi kimse engelleyemez" dedi

Yavaş: Ankara'ya hizmet etmemizi kimse engelleyemez
Son Güncelleme: 23 Ağustos 2019 Cuma 12:02
2 Nisan 2019 Salı 10:52

CHP’nin Ankara adayı Mansur Yavaş, rakibi AK Parti adayı Mehmet Özhaseki’ye karşı başkanlık yarışını kazandı. Yavaş,  Cumhuriyet'ten Sertaç Eş’e seçime dair değerlendirmelerde bulundu.

“Ankara, isyanını sandıkta dile getirdi”

Başkentte üçüncü seçimi olduğunu anımsatan Yavaş, bu kadar çirkin saldırıların olduğu ve düzeysiz tartışmaların yaşandığı seçimi ilk defa gördüğünü söyledi. Yavaş, “Ankara, isyanını sandıkta dile getirdi. Vatandaş öfkelendi, gerçekten bu siyasi kampanyanın yansımalarını her yerde hissettim. Oy kullanmayacaklar oy kullanmaya karar verdi. Bazı seçmen bu çirkin saldırılar ve düzeysiz söylemler nedeniyle oyunun rengini değiştirdi. Bunları sahada bire bir gözlemleme şansımız oldu” dedi.

“Makam araçlarını azaltacağım”

Ankara’daki ilk icraatının makam araçlarına yönelik olacağını belirten Yavaş, makama oturur oturmaz bu konuda çalışacağını dile getirdi. Yavaş, “Söz vermiştim makam araçlarını azaltacağım. Bu çakarların ortadan kaldırılmasını sağlayacağım. Başka bir sorun asfalt katılım payı nedeniyle hacizler yaşanıyor. Bunu tüm Ankaralılar biliyor ve yaşıyor. Yine söz vermiştim, bu hacizleri kaldıracağız. Ayrıca bir an önce Ankara’nın ekonomisinin kalkındırılması, işsizliğin azaltılması için ne mümkünse onu ele alacağız ve çalışmaya başlayacağız” değerlendirmesini yaptı.

“AA her seçim bunu yapıyor”

Oy sayımını ailesiyle birlikte izlediğini dile getiren Yavaş, çıkacak sonuçtan ve başarıdan emin olduğunu, bunun rahatlığını yaşadığını vurguladı.

İstanbul Belediye Başkanlığı yarışında önde görünen CHP’li Ekrem İmamoğlu’na ilişkin sonuçların geciktirilmesiyle ilgili Yavaş, Anadolu Ajansı ve YSK’nin bilgi akışındaki gecikmelere tepki gösterdi. Yavaş, “AA her seçim bunu yapıyor. Geçen seçimlerde yaşananları herkes biliyor. İstanbul’da veri akışı durduruldu, herkes gördü. Ankara’da da iki saat veri akışını durdurdu. Seçim sonuçlarının sağlıklı duyurulması için AA ve YSK bu işi yeniden ele almalı ve düzenlemeli” dedi.

Ankaralılara da çağrıda bulunan Yavaş, şöyle konuştu:

“Ankaralılara şunu söyledim: Oy versin vermesin herkesin mutlu olduğu bir döneme giriyoruz. Ayrıştırma, ötekileştirme dönemi yok oldu. Ankara halkı müşteri değildir. Ankara halkı bizim hemşerimizdir. Herkesin eşit yurttaş olduğu bir dönem açılıyor. Kesinlikle herkesin kolay ulaşabildiği bir belediye başkanı olacağım. Bu yüzyılın gereklerine uygun hizmeti alan bir Ankara için kolları sıvayacağız.”

Engelleyemezler”

Yavaş, belediye meclisinde CHP azınlıkta denilerek engelleme imalarını anımsatmamız üzerine, “Onlar önemli değil. Ankara halkına hizmet etmemizi kimse engelleyemez. Bunun sorun olacağını sanmıyorum. Eskişehir örneği var ortada. Kimse hizmeti engellemeye cesaret edemez” değerlendirmesini yaptı.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar

öfem dinmiyecek munafıklara karşı En beğenilen yorum
yavşak sahtekar senin kirli siyasetini bilmmem ne yapayım sen hiç bir belediyenin çalışmalarını engeleyen kimse gördün mü zındık