Özhaseki seçim sonuçlarını değerlendirdi: Ankara ve İstanbul'u yeniden saysalar...

Ankara ve İstanbul seçimlerini değerlendiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Keşke mümkün olsa da tarafsız gözlemciler otursalar Ankara ve İstanbul'u yeniden saysalar, emin olun sonuç çok daha değişir." dedi.

Özhaseki seçim sonuçlarını değerlendirdi: Ankara ve İstanbul'u yeniden saysalar...
Son Güncelleme: 15 Nisan 2019 Pazartesi 16:40
15 Nisan 2019 Pazartesi 14:38

Bir dize ziyaretler kapsamında Kayseri’de bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara adayı Mehmet Özhaseki, 31 Mart seçimleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Özhaeki, Ankara’yı sokak sokak gezdiklerini ifade ederek AK Parti’yi temsil etmeye çalıştıklarını belirtti.

Bir gazetecinin ‘İlk defa bir seçim kaybettiniz. Ne düşünüyorsunuz?’ sorusu üzerine Özhaseki, çalışmakla sorumlu olduklarını ve bunu da yerine getirdiklerini vurguladı.

Özhaseki, seçim süreci boyunca 54 kez ulusal ekrana çıktığını, bine yakın toplantıya katıldığını, üzerine düşeni yaptığını aktardı.

Seçimlerin kazanılıp kaybedilmesinin sadece adayla ilgili olmadığını söyleyen Özhaseki, “Onun dışında o kadar çok etken var ki etkileyen. Bunların hepsi bir araya geldiğinde sonucu belli ediyor. İnancımız gereği tavır, 'vuku bulanda hayır vardır' tavrıdır. Biz bu ortaya çıkan tabloyu iyi değerlendirmeliyiz. Buradan çıkacak sonuçları iyi okumalıyız. Buradan kendimize ders çıkartmalıyız. Elbetteki hatasız değiliz parti olarak, şahıs olarak, kendi şahsım itibariyle de söylüyorum. Birçok hatalarımız vardır. Kasıtlı olmamak kötü niyetli olmamak bunlardan ders çıkartıp geleceğe doğru uygun şekilde yol almak bizim birinci işimiz. Bundan dolayı 17 yıl iktidardayız. Şunu kimse unutmasın, biz Cumhur İttifakı olarak yüzde 52 gibi bir oy alarak nihayetinde haklılığımızı ispatladık." dedi

İstanbul’daki seçimleri yorumlayan Özhaseki, partinin üzerine düşen her şeyi yaptığını açıkladı. Sandık güvenliğinin çok önemli olduğunu yorumlayan Özhaseki şunları söyledi:

“Partimize düşen en önemli iş sandıkların güvenliğini sağlamakmış. Birçok yerde müşahidimiz olmayınca itiraz edilmeyince sandıklar yeniden açılıp sayılamıyor.

Bundan dolayı da birçok oy kaybına uğradığımızı bir kere daha anladık. Biz güçlü bir partiyiz ancak sandıklara sahip çıkma konusunda bu seçimlerde biraz yetersiz kaldığımızı kendimizde görüyoruz. Bunu da değerlendiriyoruz zaten.

Çünkü her açılan sandıkta bizim oyumuz artıyor, karşı tarafın oyu düşüyor. Keşke mümkün olsa da tarafsız gözlemciler otursalar Ankara ve İstanbul'u yeniden saysalar. Emin olun sonuç çok daha değişir. Şimdi böyle bir sonuçla karşı karşıyayız. Artık hayırlısı olsun diyoruz ve partimiz bu konuda her şeyi yapıyor."

Yorumlar