AK Parti’den Mansur Yavaş açıklaması: AK Parti'nin Yavaş’la meselesi yok

Basın toplantısında konuşan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti’nin Mansur Yavaş ile ilgili bir meselesinin olmadığını bunun CHP’nin meselesi olduğunu ifade etti.

AK Parti’den Mansur Yavaş açıklaması: AK Parti'nin Yavaş’la meselesi yok
Son Güncelleme: 13 Mart 2019 Çarşamba 16:15
13 Mart 2019 Çarşamba 12:43

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, basın toplantısında Mansur Yavaş’ın sahte senet ile ilgili yaptığı açıklamalar hakkında konuştu.

Yavaş’ın bazı yalan ifadelerinin olduğunu belirten Çelik, “Birkaç gün sustuklarını söylüyorlar, bu birkaç aylık mesele. Oradaki beyanlarda bizim, kendilerinin ihtilaflı olduğu kişiyle ilgili tarafgir olduğumuzu söylüyor. Benim 'saygıdeğer' gibi  bir ifadem olmadı. Biz bu kişiyi tanımıyoruz. Bu kişi hakkında bilgi sahibi değiliz. Biz hakim değiliz, savcı değiliz” dedi

 Bu meselede taraf olmadıklarını belirten Çelik, “Bizim gündeme getirdiğimiz mesele Ankaralı seçmenin hak ettiği temiz siyaset talebi konusunda Mansur Yavaş'ın niçin cevap vermediği, CHP yönetiminin neden sustuğudur. Bu kişinin nasıl biri olduğu kendisiyle dostluk yapan Mansur Yavaş'tır” ifadelerini kullandı.

“AK Parti'nin Mansur Yavaş gibi bir meselesi yoktur”

Bunun rakipler meselesi olmadığını söyleyen Çelik, “Bu kürsü, Türkiye'de sivil siyasetin gelişmesi için kurulan bir kürsüdür. İftira arıyorlarsa kendilerinin içinde bulundukları atmosfer içindeki siyasi ilişkilerine bakması gereken bir durumdur. Bu rakipler meselesi değildir. Kendisine güvenen bir siyasetçi bu sorulara cevap verebilir. AK Parti bir dünya markasıdır. AK Parti'nin Mansur Yavaş gibi bir meselesi yoktur. Bu CHP'nin meselesidir. Bu gerçeklerin kamuoyuna duyurulması her siyasi partinin görevidir. Mansur Yavaş meselesi bizim meselemiz değildir” diye konuştu

Çelik şu ifadeleri kullandı;

“Sahte bir senetle alacak takibi yapmıştır, Yargıtay'da bu kesinleşmiştir. Ortada iftira yoktur. Mesele Mansur Yavaş'ın bunu nasıl izah ettiğidir. Bu iş birkaç günlük mesele değil. Bu haberlerin çıkması 11 Aralık 2018 tarihli. 3 günden değil, 3 aydan bahsediyoruz. Bu zamana kadar niçin tekziple idare etti de, dünkü basın toplantısını adaylığı açıklanmadan yapmadı?

İftira, tezgah gibi bir takım manipülasyonlar bizim kapımızdan içeri giremez. Bu konuda daha deneyim sahibi olanlar var. Etrafına bakmasında fayda var. Bu mahkeme kararıyla sabit. Biz hayal mahsulü bir durumdan bahsetmiyoruz. Rakibinin, mal beyanında bulunduğu için bunun geldiğini söylüyor. Temel bilgi eksikleri var. Biz bunu CHP adaylarında olmasından bıktık. Bunları düzeltmekten yorulduk. Bizim belediye başkan adayımız 1994'ten beri kamu görevi yapmaktadır. Birçok defa mal beyanında bulunmuştur. Kendisine adresine göndereceğiz.”

Yorumlar

Breck En beğenilen yorum
Bu ne iş arkadaş ya....