Penis Hakkında En Çok Sorulan Soru: Boyu mu İşlevi mi?

Tüm dünyada özellikle de ülkemizde cinsellik hakkında hala çok konuşulan bir konu var: Penisin boyu mu önemli işlevi mi?

Penis Hakkında En Çok Sorulan Soru: Boyu mu İşlevi mi? - Sayfa 1

Bu konu hakkında herkesin bir fikri var. Kimisi "Ne boy ne işlev. Önemli olan kime ait olduğu" diyor, kimisi "Boyu da işlevi de önemli" diyor, kimisi ise "En önemli konu ne yaptığıdır" diyor. Peki bu konuda bilimsel bir açıklama var mı? Penisin boyu mu, işlevi mi yoksa her ikisi de mi önemli? Yoksa hiç konuşmadığımız ve önem arz eden bir kriter mi var?

1 8
 
Penis Hakkında En Çok Sorulan Soru: Boyu mu İşlevi mi? - Sayfa 2

Dünya genelindeki erkeklerde penis boyu ile ilgili bir memnuniyetsizlik ve endişe söz konusu. Özellikle Türkiye'de erkeklerin birçoğu penis boylarını olduğundan daha uzun söylüyor. İnternette araştırma yapan bir prezervatif markası, ankette XL boya fazlasıyla talep olduğunu ancak gerçek satış oranlarının bir hayli farklı olduğunu açıklamıştı. Bu anket, Türk erkeklerin penis boyu hakkında yalan söylediğini açıkça gözler önüne sermişti.

2 8
 
Penis Hakkında En Çok Sorulan Soru: Boyu mu İşlevi mi? - Sayfa 3

Öte yandan bu durum sadece ülkemizde yaşanmıyor. Yapılan araştırmalar, dünya üzerinde en çok penis büyütme operasyonunun Almanya'da yapıldığını ortaya koydu.

3 8
 
Penis Hakkında En Çok Sorulan Soru: Boyu mu İşlevi mi? - Sayfa 4

Uzmanlar ne diyor?
Yapılan araştırmalar Türkiye'deki erkeklerin penis ortalamasının 13-14 santim olduğunu söylüyor. Dünya penis ortalaması da 14 santim olarak tanımlanıyor. bu da Türk erkeklerinin dünyadan geri kalmadığını ortaya koyuyor.

4 8