Müge Arbak'ın öykü kitabı 'Anlat Dedi Hayat’ raflarda

‘Anlat Dedi Hayat’ isimli öykü kitabına imzasını atan Müge Arbak, hayatın kendisine fısıldadığı hikâyeleri keyifli, akıcı bir dille ve alışılmışın dışında, yaratıcı bir kurguyla anlatıyor. Arbak, öyküleriyle okuyucuya hayata dair farklı yaklaşımları keşfetme fırsatı sunuyor.

Müge Arbak'ın öykü kitabı 'Anlat Dedi Hayat’ raflarda
Son Güncelleme: 12 Kasım 2021 Cuma 12:03
12 Kasım 2021 Cuma 11:55

Üniversite yıllarında öykü yazmaya başlayan, sonraki yıllarda öyküleriyle birçok edebiyat dergisinde okuyucuyla buluşan, çeşitli mecralarda editörlük görevi üstlenen ve Farkındalık Yazarlığı Yazı ve Yazarlık Atölyesi ile adını duyuran Müge Arbak, 19 hikâyeden oluşan öykü kitabı Anlat Dedi Hayat’ı Bireysel Bilgelik Yayınları etiketi ile yayımladı.

Günlük hayatın her bir alanında karşılaşılabilecek ilişkileri, değişenleri, değişmeyenleri, umutları, geçmişte sıkışanları, geleceğe doğru hareket edenleri ve daha nice karakteri ustalıkla ele alan Arbak, kendine has, samimi üslubuyla Türk edebiyatına yepyeni bir soluk kazandırıyor.

Daha çok karaktere odaklı bir anlatımın kullanıldığı Anlat Dedi Hayat’ta; karakterler ve yaşadıkları olaylara verdikleri tepkiler, kurmaca hamurunda yoğrulmasına rağmen gerçekliğini kaybetmeden okuyucuya aktarılıyor. Okuyucuyu sıklıkla gülümseten sürprizlerin yer aldığı öykü kitabında yazar, ağdalı bir dil yerine sade ve akıcı bir anlatım tekniğiyle okuyucuyu öykülerin içine çekiyor.

Hikâyelerinde kurduğu olay örgüleriyle okuyucu için kurmaca ile gerçek arasındaki perdeyi kaldıran, güçlü gözlem yeteneğiyle öykülerinde yer alan karakterleri adeta canlı hale getiren ve sahneleri nakış gibi işleyen Arbak, okuyucunun hayata farklı bakış açılarıyla yaklaşmasını sağlıyor.

 

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar