Instagram'dan yeni özellik: Okundu bilgisi kapatılabilecek

META'nın CEO'su Zuckerberg ve Instagram Başkanı Mosseri, Instagram'ın doğrudan mesajlar kısmı için okundu bilgisini kapatmayı sağlayan yeni özelliğini test etme çalışmalarına başladığını duyurdu. Yeni özelliğin kullanıcılara ne zaman sunulacağına dair bilgi ise verilmedi.

Instagram'dan yeni özellik: Okundu bilgisi kapatılabilecek
Son Güncelleme: 8 Kasım 2023 Çarşamba 16:37
8 Kasım 2023 Çarşamba 16:36

META'nın sosyal medya uygulaması Instagram, WhatsApp'ta yıllardır kullanılan "Mesaj görülme bilgisi" özelliğini kapatmayı getireceğini açıkladı. Kullanıcılara doğrudan mesajlarda okundu bilgisini etkinleştirme veya devre dışı bırakma seçeneği sunulacak.

META'nın CEO'su Mark Zuckerberg ve Instagram Başkanı Adam Mosseri, bu değişikliğin test aşamasında olduğunu açıkladılar ve bu yeni özelliğin kullanımını gösteren bir resmi paylaştılar.

ÖZELLİĞİN GELECEĞİ KESİNLEŞTİ

Bu güncelleme ile kullanıcılar artık okundu bilgisini kapatma seçeneğine sahip olacaklar. Bu, birçok kullanıcının uzun süredir talep ettiği ve yıllardır WhatsApp'ta olan bir özellikti. Ancak Instagram'da bulunmuyordu. Bu açıklama ile birlikte özelliğin geleceği kesinleşti.

Şu an için yeni özelliğin bütün kullanıcılara ne zaman sunulacağına dair bir bilgi bulunmuyor. Ancak kısa süre içerisinde özelliğin yayınlanan yeni bir güncelleme ile gelmesi bekleniyor.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar