Survivor 2022 Ogeday Girişken kaç yaşında, nereli, ınstagram?

Survivor 2022 Ogeday Girişken kaç yaşında, nereli, ınstagram? Soruları araştırılmaya başlandı. TV 8’de yayınlanan Survivon 2022 oyuncuları Acun Ilıcalı tarafından açıklandı

Survivor 2022 Ogeday Girişken kaç yaşında, nereli, ınstagram?
Son Güncelleme: 31 Aralık 2021 Cuma 16:40
31 Aralık 2021 Cuma 16:39

Gönüllüler takımında yer alan Ogeday Girişken  biyografisi araştırılmaya başlandı. Daha öncede Survivor’da yarışan Survivor 2022 Ogeday Girişken kaç yaşında, nereli, ınstagram? Sorularının yanıtı haberimizde…

Survivor 2022 Ogeday Girişken kaç yaşında, nereli, ınstagram?

Survivor 2022 yarışmasında yer alan Ogeday Girişken  biyografisi merak ediliyor.

Ogeday Girişken 1992'de Adana'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Adana'da tamamladı. Ardından Marmara Üniversitesi’nde Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü'nden başarı ile mezun oldu.

Küçük yaşlardan itibaren spor ile iç içe olan Girişken hobi olarak başladığı kürek sporunda oldukça başarılı olunca, bu işi profesyonel olarak yapmaya başladı. Yaklaşık 10 yıl boyunca Fenerbahçe'de lisanslı sporcu olarak görev aldı.

Spor hayatındaki başarılarından ötürü dünya çapında da adından söz ettirdi. 2017'de hayalini kurduğu Survivor yarışmasına başvurdu ve başvurusu kabul edildi.

2017'de katıldığı Survivor Ünlüler Gönüller yarışmasında finale kadar yükselmeyi başardı. Yarışma boyunca halkın sevgisini ve duruşu ile takdirini kazanan Ogeday Girişken, finale kadar yükseldi. Finalde Adem Kılıççı ile son ikiye kalan Survivor Ogeday, oylamadan galip çıkaracak 2017 şampiyonluk kupasını kaldırmayı başardı.

Ayrıca 2019'da Suvivor Türkiye Yunanistan'da konuk olarak yer aldı.

OGEDAY GİRİŞKEN OYUNCULUK HAYATI

 

Survivor yarışması sayesinde ülke çapında tanınan ve sevilen Ogeday Girişken, programın ardından birçok projeden teklif aldı. Gelen teklifleri değerlendiren Ogeday Girişken 2018'de ilk oyunculuk tecrübesini Bir Litre Gözyaşı dizisi ile yaşadı. Buradkai oyunculuk performansının ardından birçok dizide boy gösterdi.

OGEDAY GİRİŞKEN DİZİLERİ

Ogeday Girişken'in bugüne dek rol aldığı diziler şöyle:

 

2018 - Bir Litre Gözyaşı (İnternet dizisi)

 

2019-2020 - Savaşçı (İnternet dizisi)

 

2021 - Aşk 101 (İnternet dizisi)

 

2021 - Sihirli Annem (İnternet dizisi)

 

2021- Alparslan: Büyük Selçuklu (Dizi)

Survivor'daki başarısının ardından çok sayıda dizide boy gösteren oyuncu Ogeday Girişken şimdi de TRT1'in tarih dizisi Alparslan Büyük Selçuklu'da Çortunel karakterini canlandırmaktadır. Dizide, Sultan Alparslan ile olan savaş sahnesi ile ön plana çıkan Girişken, yeteneği ile adından söz ettirdi. 

Ogeday Girişkan’ın Twitter hesabına @OgedayGirisken ınstagram hesabına ise @ogedaygirisken adresinden ulaşbilirsiniz.

Yorumlar