Esra Hankulu kimdir, kaç yaşında, nereli, neden TT oldu, Ümitcan Uygun ile alakası ne?

Esra Hankulu kimdir, kaç yaşında, nereli, neden TT oldu, Ümitcan Uygun ile alakası ne? sorusu araştırılmaya başlandı. Peki, Esra Hankulu kimdir, kaç yaşında, nereli, neden TT oldu, Ümitcan Uygun ile alakası ne? İşte detaylar...

Esra Hankulu kimdir, kaç yaşında, nereli, neden TT oldu, Ümitcan Uygun ile alakası ne?
Son Güncelleme: 5 Ağustos 2021 Perşembe 15:17
5 Ağustos 2021 Perşembe 15:13

Esra Hankulu kimdir, kaç yaşında, nereli, neden TT oldu, Ümitcan Uygun ile alakası ne? Twitter'da gündem olmasından sonra Esra Hankulu araştırılmaya başlandı. Polisların bir ihbar sonrası baskın yaptığı evde Esra Hankulu isimli kadın ölü bulundu. Peki, Esra Hankulu kimdir, kaç yaşında, nereli, neden TT oldu, Ümitcan Uygun ile alakası ne? sorusu araştırılmaya başlandı. 

ESRA HANKULU KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, NERELİ, NEDEN TT OLDU, ÜMİTCAN UYGUN İLE ALAKASI NE?

Aleyna Çakır'ın ölümünde baş şüpheli olan Ümitcan Uygun, başka bir genç kadının ölümü nedeniyle yine gözaltına alındı.

Ankara polisi, önceki gece Mamak ilçesi Akdere Mahallesi'nde ihbar üzerine girdiği evde bir kadın cesediyle karşılaştı. İnceleme sonucunda ölen kişinin Esra Hankulu (25) olduğu belirlendi.

Soruşturmayı derinleştiren polis, tanık ifadelerinden Hankulu'nun en son Ümitcan Uygun ile görüştüğünü belirledi.

İLK BELİRLEMELERE GÖRE ÖLÜM NEDENİ UYUŞTURUCU

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, Hankulu'nun ölümünün ilk belirlemelere göre uyuşturucu kullanımından kaynaklandığı tespit edildi.

Ancak ölümü şüpheli görülen Hankulu'nun aynı gece arkadaşlarını arayarak psikolojisinin iyi olmadığını ve babasının mezarına gitmek istediğini söylediği belirtildi. Arkadaşlarının o gece Hankulu'nun yanına giderek geceyi birlikte geçirdikleri öğrenildi.

ARKADAŞLARI İFADE VERDİ

Poliste ifade veren genç kadının arkadaşları, aynı gece Ümitcan Uygun'un da evde bulunduğunu, Uygun'un sabah kendileri uyanmadan Hankulu'nun odasından ayrıldığını iddia etti. Ayrıca Hankulu'nun yanında cep telefonu bulunamadığı öğrenildi.

3 KİŞİ GÖZALTINDA

Olaydan sonra gözaltına alınan Ümitcan Uygun'un ve diğer iki kişinin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

BAŞSAVCILIK'TAN AÇIKLAMA

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yürütülen soruşturmaya ilişkin açıklama yapıldı 

Açıklamada, Hankulu'nun ölümünün 3 Ağustos'ta bildirilmesi üzerine soruşturma başlatıldığı, aynı gün olay yerinde adli inceleme ve araştırma yapıldığı belirtildi.

Olay günü evde bulunan F.G., D.C. ve Ümitcan Uygun’un, Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Cinayet Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındığı kaydedilerek, "Soruşturmanın bulunduğu aşama, şüpheli sayısı dikkate alınarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca 04/08/2021 tarihinde şüpheliler F.G., D.C. ve Ü.U.'nun (Ümitcan Uygun) gözaltı süresinin 1 gün süreyle uzatılmasına karar vermiştir. Olayla ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen soruşturma etraflıca ve titizlikle sürdürülmektedir" denildi.

 ESRA'NIN KOMŞUSU: EFENDİ VE SAKİN BİRİYDİ

Esra Hankulu'nun komşusu Enver Gündüz, Esra Hankulu için ''Sakin ve efendi biriydi. Kendi halinde yaşıyordu ve kimseye bir zararı yoktu" dedi.

ACİL TIP TEKNİKERİYDİ

Öte yandan ailenin tek kızı olan Esra Hankulu'nun acil tıp teknikeri olduğu ancak ataması yapılmadığı ve bir süredir de işsiz olduğu öğrenildi.

BABASINI 20 YIL ÖNCE KAYBETMİŞ

Esra Hankulu'nun babası Ahmet Hankulu'nun yaklaşık 20 yıl önce göle düşüp boğulduğu, annesinin ikinci evliliğini yaptığı belirtildi. Esra'nın yaklaşık 1 yıldır yalnız yaşadığı kaydedildi.

ALEYNA ÇAKIR CİNAYETİNİN BAŞ ŞÜPHELİSİ

Kamuoyunda Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen'in (21), geçen yıl 3 Haziran'da Ankara Keçiören'deki evinde ölü bulunmasıyla ilgili soruşturmada, sevgilisi olduğu belirtilen Ümitcan Uygun gözaltına alınıp, serbest bırakılmıştı.

Sema Esen'e şiddet uyguladığı anlara ait görüntülerin sosyal medyada yer alması ardından ifadesi alınıp serbest bırakılan Ümitcan Uygun, iki kadınla birlikte uyuşturucu madde kullandığına ilişkin görüntüler de daha sonra sosyal medyada yer aldı. Ümitcan Uygun, bunun üzerine 10 Ocak'ta gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen Uygun, 'uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanmak ve kullanılmasını alenen özendirmek' suçundan tutuklandı.

TAHLİYE EDİLMİŞTİ

Ölümünden önce Sema Esen'e uyguladığı şiddet anı görüntülerine ilişkin hakkında açılan dava süren Ümitcan Uygun, tutuklu bulunduğu uyuşturucu dosyasında avukatının itirazı üzerine 17 Temmuz'da tahliye edilmişti

Yorumlar