5 Aralık 2021 Pazar Masterchef kim elendi? Görkem elendi mi?

5 Aralık 2021 Pazar Masterchef kim elendi? Görkem elendi mi? sorusunun yanıtı haberimizde...

5 Aralık 2021 Pazar Masterchef kim elendi? Görkem elendi mi?
Son Güncelleme: 6 Aralık 2021 Pazartesi 00:17
4 Aralık 2021 Cumartesi 17:17

TV 8 ekranlarında yayınlanan Masterchef yarışmasında bir hafta daha sona erdi. Yarışmadan bir kişi daha veda etti. Yarışmaya geçen hafta Pelin veda etti. Masterchef’te yarışmacılar bu hafta yağlama yaparak kaptanlık oyununa girdiler. Kaptanlık oyununun Sengen kazanarak mavi takım kaptanı oldu. Karşısına ise Eren’i seçti. Eren’de böylece kırmızı takım kaptanı oldu. Peki, 5 Aralık 2021 Pazar Masterchef kim elendi? Görkem elendi mi? Sorunun yanıtı haberimizde…

5 Aralık 2021 Pazar Masterchef kim elendi? Görkem elendi mi?

Takımların belirlenmesi ile yarışmacılar kıyasıya rekabete girdi. İlk oyun olan düelloda beraberlik sağlanınca takım kaptanları bir oyun daha yaptı. Burada kazanan Eren kaptanlığındaki kırmızı takım oldu. Mavi takım ise dokunulmazlık oyunu oynadı. Dokunulmazlığı Hasan kazandı. Hasan’ın potaya gönderdiği isim ise Tahsin oldu.  Oylamada ise Burcu çıktı.

Bir sonraki gün ise Kıbrıs yemekleri yapıldı. Stüdyoya eski yarışmacılardan Kıbrıslı olan Tanya şef olarak geldi. Kıbrıs yemeklerinin yapıldığı yarışmada yeniler takım yine mavi takım oldu. Mavi takım dokunulmazlık oyununa gitti.  Sergen, Hasan ve Araz’ın yarıştığı oyunda dokunulmazlığı kazanan isem ise Sergen oldu. Araz ve Hasan doğrudan pataya gitti.

Daha sonraki gün ise yarışmacılar Alanya’ya gitti dış çekime. Yapılan oyunda yenilen taraf kırmızı takım oldu. Dokunulmazlığı ise Dilara kazandı. Dilara Görkem’i potaya yollarken oylamada ise Safanur’un ismi çıktı.

5 Aralık 2021 Pazar Masterchef kim elendi? Görkem elendi mi? sorusunun yanıtı cevabını buldu. Yarışmadan elenen isim Safanur oldu.

Somer Sivrioğlu (Masterchef Somer) kimdir?

Somer Sivrioğlu, 1971 yılında doğdu. Lise eğitimi sırasında aşçılığa yeteneğini fark eden Somer Sivrioğlu, restoranlarında annesiyle birlikte çalıştı. Liseden mezun olduktan sonra Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünü kazanan Somer Sivrioğlu, buradan mezun olduktan sonra 1995 yılında yurt dışına çıkarak kendini geliştirdi. Avustralya’da yüksek lisans yapan ve çeşitli otellerde çalışma fırsatı bulan Somer Sivrioğlu, ülkede kalma kararı aldı. Avustralya’da 2 farklı restoran açarak Türk yemeklerini Avustralyalılarla buluşturan Sivrioğlu, bir marka oluşturmayı başardı. Kariyerinde birçok kez ödül alan Somer Sivrioğlu, şimdilerde TV8’de yayınlanan Masterchef Türkiye yarışmasında jürilik görevini üstleniyor.

Masterchef Danilo Zanna kimdir? Eşi kim, boyu ve oğlu?

Masterchef jürisi Danilo Zanna, İtalya Prato’da doğdu. Aşçı bir aileden gelen Danilo Zanna, kısa süre içinde kariyerini bu yönde ilerletti. Bir süre sonra eşiyle tanışan Danilo Zanna, Türkiye’ye yerleşmeye karar vermiş ve burada restoran açmıştır. İstanbul Culinary Enstitute’de İtalyan yemekleriyle ilgili workshop hazırladı ve öğrencilere danışmanlık hizmeti verdi. Zahide Yetiş’in programında şeflik, Planet Mutfak kanalında program sunmaya başlayan Danilo Zanna, ATV’de yayınlanan Elin Oğlu programında da rol almıştır.

Mehmet Yalçınkaya (Masterchef Mehmet Şef) kimdir? Nereli, yaşı!

Mehmet Yalçınkaya, 1974’te doğdu. 2017-2018 yıılında Masterchef Türkiye jürisinde yer alan Mehmet Yalçınkaya, aslında yemek dünyasında çok tanınan isimlerden biri. 2004’te İstanbul Yemek Akademisi’nde eğitim alan Mehmet Yalçınkaya, 2005’te ABD’li Culinary dergisinde yazdı. 2008 yılında Almanya’da düzenlenen yarışmada dünya üçüncülüğü elde eden Mehmet Yalçınkaya, birçok yerde madalyalar ve sertifikaların sahibi oldu.2010 yılında Turizm Bakanlığı bünyesinde gerçekleştirilen workshoplarda yer aldı, film festivallerinde boy gösterdi. 2012’de dünya aşçılar olimpiyatlarında 2. oldu.

 

Mehmet Yalçınkaya, Bolu’da Yenigüney Köyü’nde doğdu. Ortaokulundan mezun olduktan sonra amcasına aşçılık konusunda yardımcı oldu, daha sonra ise tüm Türkiye’de tanınan bir kişi haline geldi. Mehmet Yalçınkaya, fanatik Galatasaray taraftarı olmasıyla da biliniyor.

Yorumlar