TFF kararını verdi! Süper Kupa’nın oynanacağı zaman belli oldu!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki Süper Kupa maçını ocak ayı içinde oynatmayı planlıyor. Bu kapsamda Ocak ayında lig maçları bir hafta ertelenecek. Söz konusu maçlar ilerleyen aylarda hafta içi oynanacak.

TFF kararını verdi! Süper Kupa’nın oynanacağı zaman belli oldu!
Son Güncelleme: 4 Ocak 2024 Perşembe 13:18
4 Ocak 2024 Perşembe 12:40

Geçtiğimiz sezonunun Süper Lig şampiyonu Galatasaray ile Ziraat Türkiye Kupası şampiyonu Fenerbahçe arasında 29 Aralık günü Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da oynanması planlanan Süper Kupa maçı, Suudi yetkililerin iki takımın maça Atatürk tişörtü ve pankartlarıyla çıkmasına izin vermemesi nedeniyle iptal olmuştu. Yaşananların ardından iki takım Türkiye’ye dönmüştü.

SÜPER KUPA MAÇININ TARİHİ BELLİ OLDU

Süper Kupa’nın ne zaman oynanacağı hakkında yeni bir gelişme yaşandı. Sözcü’nün haberine göre TFF, müsabakanın Ocak ayı içinde oynanmasına karar verdi.  TFF, bu maçın yayın haklarını sattığı MENA Bölgesi (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) yayıncılarıyla da sorun yaşanmaması adına böyle bir adım atma kararı aldı.

MAÇLAR ERTELENECEK

EURO 2024 nedeniyle 19 Mayıs’ta bitecek ve zaten fazlasıyla sıkışık olan takvim bir hafta kaydırılacak. İlerleyen aylarda bu ertelenen maçlar hafta içine konulacak.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar