Ağaoğlu: Trabzonspor vitrin kulüplerden biridir

Trabzonspor dergisine yazan Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Trabzonspor’un Türk futbolunun vitrin takımlarından biri olduğunu belirtti.

Ağaoğlu: Trabzonspor vitrin kulüplerden biridir
Son Güncelleme: 23 Ağustos 2019 Cuma 12:02
12 Mart 2019 Salı 10:13

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Trabzonspor dergisine yazdı. Trabzonspor’un 52 yıllık geçmişi olduğunu ifade eden Ağaoğlu, kulübün, tarihi başarılar ve kamuoyunda nezdinde kazandığı saygın konum nedeniyle Türk futbolunun vitrin kulüplerinden bir olduğunu söyledi.

Trabzonspor’un yöneticileri, taraftarları, oyuncuları, hocaları ve çalışanları ile bir bütün olduğunu belirten Ağaoğlu, “Bu kulüp, diğer pek çok kulüpten farklı olarak mekansal bir ayrıcalığa sahiptir. Trabzonspor, Trabzon şehrinin kulübüdür. Dahası, şehrin sadece sportif değil; sosyal ve kültürel olarak da ulusal ve uluslararası alandaki en büyük temsilcisidir” dedi

"Geçtiğimiz sezona göre..."

Kulüplerinin Trabzon'da olmasını, Trabzon'u ve daha geniş bir ölçekte Karadeniz coğrafyasını temsil ediyor oluşunu büyük bir avantaj olarak düşündüğünü vurgulayan Ağaoğlu, şöyle devam etti:

"Futbol çevrelerince merkeze uzak olmak kimi zaman dezavantaj olarak nitelenirken, bizim bunu lehimizde çevirmeyi başardığımızı görüyorum. Sahamızda oynadığımız maçlarda tribünlerdeki doluluk oranı, bunun bir ispatı niteliğinde. Geçtiğimiz sezona göre seyirci ortalamamızı yüzde 35 oranında arttırarak 27 bin dolayına çıkarttık. Trabzonspor, kenti maç günleri seferber edebiliyor. Gururla söyleyebiliriz ki eskiden olduğu gibi şimdi yeniden, evde yahut kahvede değil tribünde oturmayı ve maçı stadyum atmosferi içinde izlemeyi tercih eden bir halkımız var. Bu doluluk oranının gelecek sezon daha artacağından şüphe duymuyorum."

"Trabzonspor üzerinden anlatabiliyoruz"

Ahmet Ağaoğlu, Trabzonspor'un Trabzon kentini dış dünyaya açmayı başardığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Bu coğrafyaya ait pek çok güzelliği Trabzonspor üzerinden ve özellikle sosyal medya aracılığıyla dış dünyaya anlatabiliyoruz. Geçtiğimiz ay sosyal medya ekibimizin hazırladığı ve beni de dahil ettikleri 'maça çağrı' videosu ve iki haylaz yavru fırtınanın stadyuma kaçak girdiği kurgu videoyu sizler gibi ben de keyifle izledim. Bu çalışmaların, Trabzonspor'umuzun ve Trabzon'un mizah dolu, keyifli ve aydınlık yüzünü yansıtan çalışmalar olarak futbol kamuoyunda ses getirmesinden mutluluk duyuyorum. Bu gibi nitelikli işler Trabzonspor'un farkını ve vizyonunu daha geniş kitlelere kolaylıkla duyuracak."

 

Yorumlar