Türk futbolunda sular durulmuyor... Süper Lig ekibi icradan satılacak

Süper Lig’de 7 takım ile birlikte FIFA'dan transfer yasağı gelen Kayserispor’da sular durulmuyor. Kayserispor, son olarak icrayla karşı karşıya kaldı. Kayseri Genel İcra Dairesi, Kayserispor'un açık artırmayla 27 Şubat’ta 35 milyon liradan satışa çıkarılacağını duyurdu. Öte yandan ilk ihalede alıcı bulunamadığı takdirde ikinci ihale 14 Mart tarihinde yapılacak. Teklifler ise açık arttırma şeklinde verilecek.

Türk futbolunda sular durulmuyor... Süper Lig ekibi icradan satılacak
Son Güncelleme: 17 Ocak 2024 Çarşamba 18:25
16 Ocak 2024 Salı 13:43

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla Trendyol Süper Lig ekiplerinden Yukatel Adana Demirspor, Bitexen Antalyaspor, Corendon Alanyaspor, Atakaş Hatayspor, MKE Ankaragücü, Mondihome Kayserispor'a 3'er, Yılport Samsunspor'a ise 2 dönem transfer yasağı getirmişti. Transfer yasağı alan takımlardan Kayserispor, son olarak icra şoku yaşıyor.

NTV'nin Kayseri yerel basına dayandırdığı habere göre; Kayseri Genel İcra Dairesi'nin harekete geçmesiyle Kayserispor açık artırmayla 27 Şubat’ta satışa sunulacak.

Kayseri Genel İcra Dairesi’nden yapılan duyuruda borçtan dolayı tescilli Kayseri spor futbol anonim şirketi markasının icradan satılığa çıkarıldığı ifade edildi.

TEKLİFLER ONLINE VERİLECEK

'Kayserispor Futbol Anonim Şirketi' ismi için belirlenen muhammen bedel ise 35 milyon TL oldu. İlan.gov.tr üzerinden gerçekleştirilecek olan icra satışı 20 Şubat 2024 tarihinde saat 14.41’de başlayacak ve 27 Şubat saat 14.41’de sona erecek. Teklifler online olarak verilecek. Bu tarihler arasında satış gerçekleşmezse ikinci satış ihalesi 14 Mart’ta başlayacak ve 21 Mart tarihine kadar tekliflere açık olacak.

Ayrıca Kayserispor Store ismi ile Kayserispor Futbol Okulları isimleri de satışa çıkarılacak. Kayserispor Store ismi için muhammen bedel 4 Milyon TL olarak belirlenirken, Kayserispor Futbol Okulları ismi için ise muhammen bedel 8 milyon TL oldu.

 

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar