Mehmet Büyükekşi: MHK'da yapılanmaya gideceğiz

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi son zamanlarda kulüpler tarafından sıklıkla tartışılan hakem konusunda açıklamalarda bulundu. Büyükekşi, hakem atamalarında kulüplerin de karar verme mekanizmasına dahil edileceğini söyledi.

Mehmet Büyükekşi: MHK'da yapılanmaya gideceğiz
Son Güncelleme: 7 Kasım 2023 Salı 14:05
7 Kasım 2023 Salı 14:02

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, bir basın toplantısı düzenleyerek gündemdeki konular hakkında açıklamalarda bulundu.

TFF Başkanı Büyükekşi yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“MHK'da yeni bir yapılanmaya gideceğiz. Hakem atamalarında devrim niteliğinde bir karar alacağız. Bu yapıda, futbolun en önemli paydaşı olan kulüplerin, karar verme mekanizmasına dahil olmasını istiyoruz.

Son zamanlarda, ortak problemlerimize olması gereken eleştirilerin üslubu artıp, odağı ve dozu değişince ve de bu eleştirilerin odağı TFF olunca ilk günden bu yana söylediğimiz şeffaf bir anlayış adına, bundan sonra her 15 günde bir sizinle buluşacağız.

"HAKEMLERİ TİTİZLİKLE TAKİP EDİYORUZ"
Hakemlerin performansını hassasiyet ve titizlikle takip ediyoruz. Devre arasında MHK tarafından hakem klasmanları belirlenirken, tüm bu performansları dikkate alacağımızdan da kimsenin şüphesi olmasın."

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar