Fenerbahçe o oyuncu için satın alma opsiyonunu kullanacak

Fenerbahçe, ara transfer döneminde Almanya Bundesliga ekiplerinden Eintracht Frankfurt'tan satın alma opsiyonuyla kiraladığı savunma oyuncusu Simon Fallette'in opsiyonunu kullanmak için harekete geçti.

Fenerbahçe o oyuncu için satın alma opsiyonunu kullanacak
Son Güncelleme: 4 Haziran 2020 Perşembe 11:14
4 Haziran 2020 Perşembe 11:06

Corona virüsü salgını nedeniyle liglere verilen arada kadro güçlendirme çalışmalarını hızlandıran kulüplerden Fenerbahçe mali açıdan zor bir dönemden geçiyor. Salgın nedeniyle liglere ara verilmesi sonrası maçların oynanmamasıyla bilet gelirleri, yayın gelirleri ve sponsorluk gelirleri gibi önemli maddi kaynakların kesilmesiyle daha da zorlu bir sürece giren sarı-lacivertliler ligin oynanan ilk 26 haftalık bölümde de beklentilerin çok uzağında bir performans sergiledi.

Sezonun ikinci yarısında yaşadığı büyük düşüş sonrası şampiyonluk yarışına büyük ölçüde havlu atan Fenerbahçe'de gelecek sezon için çalışmalara start verildi. Ersun Yanal'ın ayrılığı sonrası Kanarya'da ilk gündem maddesi teknik direktör sorununun çözülmesi. Bir yandan hoca sorununu halletmeye çalışan Fenerbahçe, gelecek sezonun kadrosunu kurmak için yoğun mesai harcıyor.

Bu bağlamda sarı-lacivertliler sezon sonu birçok futbolcu ile de yollarını ayıracak.

Yorumlar