Abdurrahim Albayrak: Bir takım şampiyon yapılacaksa çıkıp ilan etsinler

Galatasaray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak, Fenerbahçe derbisinin ardından çok sert açıklamalarda bulundu

Abdurrahim Albayrak: Bir takım şampiyon yapılacaksa çıkıp ilan etsinler
Son Güncelleme: 15 Nisan 2019 Pazartesi 10:20
15 Nisan 2019 Pazartesi 09:34

1-1 Berabere biten dev derbinin ardından Galatasaray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak, hakem için çok sert açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamalar;

Başkanımızın ısrarına rağmen TFF, VAR konuşmalarını açıklamadı

“Sustuk, saygımızdan hiçbir zaman ödün vermedik, herkese saygı gösterdik. Konyaspor maçında verilen penaltı, yan hakem ısrarla orta hakeme ‘Temiz’ diyor, bunun görüntüleri, sesleri elimizde var. Başkanımızın ısrarına rağmen TFF, VAR konuşmalarını açıklamadı. Bu hafta Çaykur Rizespor’un iki penaltısı verilmiyor ve gelecek hafta rakibimizle oynayacakları maç öncesinde iki oyuncuları cezalı duruma düşürülüyor. Linnes’e yapılan hareket, yüzde bin kırmızı karttır.

 Arkadaşlar nasıl devam edeceğiz böyle?

”Bu akşam Rıdvan Dilmen de bunu anlattı. Golden önce Feghouli’nin ayağına basılıyor, ne hikmetse faul verilmiyor. VAR ile konuşuluyor ama netice alınmıyor. Hasan Ali Kaldırım’a kırmızı kart çıkartmak istiyor ama vazgeçiyor. Sonrası sarı veriyor ama VAR ile konuşu kırmızı veriyor. Arkadaşlar nasıl devam edeceğiz böyle? Bu kadar çabamıza, ekonomik sıkıntıda yaptıklarımıza yazıktır. Bir takım şampiyon edilecekse, çıksınlar açıklasınlar ilan etsinler, kimse de boşuna uğraşmasın. Bir faul var, ayağa basma var, VAR ile konuşuyorsunuz ama faul veremiyorsunuz.”

Zamanı gelince çok şey paylaşacağım

"Arkadaşlar bildiğim birçok şey var. Bana söylenene birçok şeyler var. Türk futbolu adına, Türk futbolunun markası adına üzgünüm. Zamanı gelince çok şey paylaşacağım."

 

 

Yorumlar