Öğrencilerin otobüs isyanı: Üniversiteliler oy kullanmaya gidemiyor

Yerel seçimlere kısa süre kala, seçmen kayıtları memleketlerinde olan vatandaşlar oy kullanmak için otobüs bileti satın almaya çalışıyor. Artan fiyatlara tepki gösteren üniversite öğrencileri ise çok masraflı olduğu için seçimde oy kullanmaya memleketlerine bilet alamadıklarını söyledi.

Öğrencilerin otobüs isyanı: Üniversiteliler oy kullanmaya gidemiyor
Son Güncelleme: 27 Mart 2024 Çarşamba 17:03
27 Mart 2024 Çarşamba 16:59

31 Mart'ta gerçekleşecek yerel seçimlere 4 gün kaldı. Seçmen kayıtları memleketlerinde olan ve başka şehirlerde eğitim gören üniversite öğrencileri artan otobüs fiyatlarına tepki gösterdi.

'OY KULLANMAYA GİDEMİYORUM'

Bir üniversite öğrencisi, “Seçimde oy kullanmaya gidemiyorum. Kullanmak isterdim ama benim için çok masraflı oluyor" derken, başka bir öğrenci de “Seçimde Aydın’a gidemeyeceğim. Çünkü biletlet çok pahalı. Buraya geldiğimden beri ailemi sadece 1 kere görebildim, çünkü 600-700 liradan bahsediyorlar” diye konuştu.

Denizlili bir öğrenci, “Çok sık gidemiyorum ailemin yanında. Gittiğimde zamanlarda ise arkadaşımla dönüyorum. Çünkü bilet fiyatları çok fazla. O yüzden daha olay oluyor. Seçimde oy kullanmaya gidemiyorum. Kullanmak isterdim ama benim için çok masraflı oluyor” dedi.

'YILIN BAŞINDA 270-280 OLAN BİLET FİYATI ŞU AN 500 LİRA OLDU'

Artan fiyatlara tepki gösteren başka bir üniversite öğrencisi ise "Bursa'da yaşıyorum. Öğrenci olarak buraya geldim. Aileme çok bağlı olduğum için Bursa'ya sürekli gidip gelmek istiyorum ama olmuyor. Gittiğimde çok fazla para ödemek zorunda kalıyorum. Yılın başında 270-280 olan bilet fiyatı şu an 500 lira oldu" dedi.

'DEVLET BU KONUDA ÇALIŞMALAR YAPABİLİR'

Devletten bilet fiyatları için yardımcı olmasını isteyen üniversite öğrencisi, "Bilet fiyatları biraz pahalı. Ben bunu karşılayabilirim ama karşılayamayacak insanlar tanıyorum. Devlet bu konuda çalışmalar yapabilir. Böylece öğrenciler de evine döner" diye konuştu.

Bir başka öğrenci ise "Sakarya'da yaşıyorum. Seçimde Sakarya'ya gitmeyeceğim. Çünkü bilet parasına gerek yok" dedi.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar