Sandık başından ilginç görüntüler: Kral da var astronot da

Türkiye, 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticileri seçmek için sandık başında. Oy vermeye farklı kostümler, araçlar ve hayvanlarla gelen bazı vatandaşlar ilginç görüntüler oluşturdu. İşte sandık başlarından yansıyan renkli anlar...

Sandık başından ilginç görüntüler: Kral da var astronot da - Sayfa 1

Düzce'de muay thai milli sporcusu Muhammet Bişgin, oy kullanacağı okula kendi tasarladığı astronot kostümüyle geldi.

Evinden astronot kostümünü giyerek çıkan 34 yaşındaki Bişgin, kendisine yoğun ilgi gösteren vatandaşlarla fotoğraf çektirdi.

1 13
 
Sandık başından ilginç görüntüler: Kral da var astronot da - Sayfa 2

ALPER GEZERAVCI'DAN ESİNLENDİ
 

Bişgin, kıyafeti tasarlarken Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'dan esinlendiğini söyledi.

Gezeravcı ile gurur duyduğunu belirten Bişgin, Gezeravcı'nın uzaya çıkan ilk Türk olarak tarihe geçtiğini, kendisinin de astronot kostümüyle oy kullanan ilk kişi olarak tarihe geçmek istediğini belirtti.

2 13
 
Sandık başından ilginç görüntüler: Kral da var astronot da - Sayfa 3

Bişgin, kostümü elindeki malzemelerle hazırladığını dile getirerek, "Seçimin havasını değiştirmek istedim. Motosiklet kaskının üzerini kapladım. Dövüş sporu yaptığım için orada kullandığımız malzemeler... Arıcı kıyafetlerimizin üzerine folyo kapladım. Farklı bir model tasarladım" diye konuştu.

3 13
 
Sandık başından ilginç görüntüler: Kral da var astronot da - Sayfa 4

"ADANA KRALI" DA OYUNU KULLANDI

Adana'da kral kıyafeti giymesi ve taç takarak kentte dolaşması sebebiyle "Adana Kralı" olarak bilinen 69 yaşındaki Hüseyin Şen de oyunu kullandı.

4 13