İmamoğlu yeniden kazandı: 1 milyonun üzerinde bir farkla İstanbul'da birinci durumdayız

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu açıklama yaptı.

İmamoğlu yeniden kazandı: 1 milyonun üzerinde bir farkla İstanbul'da birinci durumdayız
Son Güncelleme: 31 Mart 2024 Pazar 23:55
31 Mart 2024 Pazar 23:37

İmamoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Şu an itibariyle 1 milyonun üzerinde bir farkla İstanbul'da birinci durumdayız. Açıkçası yüzde 52'ye yakın bir oy oranımızda yüzde 39,5 civarında bir oy oranı iki rakip arasındaki farkı tarif ediyor. Bizi mutlu eden hedeflerimizin ilçeler noktasında da büyük oranda gerçekleşmiş olmasıdır.

'11 İLÇE NEREDEYSE BELLİ OLDU'

11 belediyede de artık elde ettiğimiz veriler gereği sonuçlanma aşamasına gelinmiş neredeyse sonuçlar belli olmuş diyebileceğimiz ilçelerimiz Beyoğlu Bayrampaşa, Sancaktepe, Tuzla, Üsküdar, Şile... Başta Gaziosmanpaşa, Pendik gibi ilçelerimiz olmak üzere rekabetin birçok ilçede kafa kafaya devam ettiğini ifade etmek isterim.

İlçe belediye meclis üyeliklerinin ve ilçe belediye başkanlıklarının sonuçlanmadığını bu noktada ıslak imzalı tutanakların il başkanlığımızın belirlediği şekliyle il başkanlığımıza ulaştırılana kadar takibinin en sıkı şekilde yapılmasını yol arkadaşlarımıza iletmeyi bir borç biliyoruz.

Onlara da demokrasinin düğününde çok değerli görev yaptıkları için her birine ayrı ayrı teşekkürü borç biliyorum. Seçimi kazanmış bulunuyoruz. Bu başarının elbette paydaşları var. Çok saygıdeğer CHP Genel Başkanımız sayın Özgür Özel, MYK üyelerimiz, PM üyelerimize, milletvekillerimize çok çok teşekkür ediyorum. İstanbul'da olağanüstü örgütsel mücadeleyi veren il başkanımız düzeyinde bütün örgüt üyelerimize, kadın kollarımıza, üyelerimize yürekten teşekkür ediyoruz.

Milletin sandıkta verdiği mesajları doğru anlamak gerekir. Daha fazla hizmet, daha çok yatırım görevi bana veridi. İstanbulluların bana verdiği bu anlayışı emir kabul ediyorum. Vatandaşların aynı zamanda iktidara ve Cumhurbaşkanımıza da mesaj vermiştir. Nedensizce bekletilen tüm imzaların hemen atılması mesajını vermişlerdir.

İstanbul'un kendi işiyle ilgilenmesi gerektiği mesajı iktidara verilmiştir. Kanal İstanbul'un gündemden çıkartılması iktidarın görevidir. Aynı zamanda bugün ortaya konulan irade güçlü bir demokrasi iradesidir. Bir orman gibi kardeşçesine yaşama iradesidir. En kısa sürede mazbatamı alarak yeni bir beş yıl için sabırsızlanıyorum.

'YARIN PIRIL PIRIL BİR SABAH UYANACAĞIZ'

Yarından itibaren Türkiye, başka bir Türkiye olacak. Yarın pırıl pırıl bir sabah uyanacağız. Milletimizin yeni bir umuda ihtiyacı vardır.

Sevgili İstanbul muhafızları, yarından itibaren kucaklaşacağız. Saygı ve sevgi dili hakim olacak. Hasret kaldığımız demokrasiyi bu seçimle birlikte açığa çıkarttık. Bu şehrin çok güzel derin ve kadim renkleri bu şehirde haklarını özgürce savunacaklar. İBB başta olmak üzere her yere, her türlü talepte bulunabilecekler.

İstanbul'un bütün renkleri yarın doğacak güneşle yeniden açacak. Seçim sonuçları dünyaya verilmiş çok önemli bir mesajdır. Dünyanın her ülkesinde, 'Acaba demokrasinin sonuna mı geldik' deniliyordu.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar