İmamoğlu'ndan Erdoğan'a 'hükümetle belediye aynı partiden olmalı' cevabı

İBB Başkanı İmamoğlu kendisi için “Yanlışlık olduğu göreve geldi" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bu kez “Hükümetle belediye aynı partiden olmalı" sözleri üzerinden cevap verdi. İmamoğlu "İstiyor ki her şeyi ona teslim edelim. Biz onu emekli etmeye hazırlanıyoruz" dedi.

İmamoğlu'ndan Erdoğan'a 'hükümetle belediye aynı partiden olmalı' cevabı
Son Güncelleme: 28 Şubat 2024 Çarşamba 13:03
28 Şubat 2024 Çarşamba 13:00

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Hükümetle belediye aynı partiden olmalı" şeklindeki ifadelerine yanıt verdi. İmamoğlu, Erdoğan'ın bu sözlerine, "Seçim de yapmayalım o zaman. İstiyor ki her şeyi ona teslim edelim. Neyse biz onu yavaş yavaş emekli etmeye hazırlanıyoruz merak etmesin" diyerek tepki gösterdi. Aynı zamanda, İstanbul'un AK Parti dönemi yönetimini eleştirerek, "Yıllarca hükümetle el ele yönettiler, o şımarıklık, o kibir İstanbul'un her köşesini ihmale boğdu" ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, restorasyonu tamamlanan 'Bulgur Palas' açılışında yaptığı konuşmada, İstanbul'un tarihi ve kültürel mirasına sahip çıkmanın önemine vurgu yaptı. İstanbul'un kamu ait tarihi alanlarının önceki yönetim döneminde imtiyazlı vakıf ve derneklere verildiğini eleştiren İmamoğlu, kendi yönetimlerinin bu alanları tüm İstanbulluların yararlanabileceği şekilde halka açtığını belirtti. Ayrıca, İstanbul'da tarihine sahip çıkma ve restorasyon çalışmalarına değinerek, kendi dönemlerinde gerçekleştirilen projeleri anlattı.

h-copy.jpg

'25 YILDA BİZİM KADAR METRO YAPAMADILAR'

İmamoğlu'nun ifadelerine göre, 31 Mart seçimlerinde demokrasi adına önemli bir ders verilecek. İmamoğlu, İstanbul'un yönetimindeki başarılarına işaret ederek, "25 yılda bizim yaptığımız kadar metro yapamadılar" diyerek geçmiş dönem yönetimini eleştirdi ve daha fazla projenin hayata geçirileceğini belirtti.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar