Haluk Levent'ten CHP'nin teklifine ret

CHP’nin Hatay için Haluk Levent’e teklif götürdüğü ancak Levent’in teklifi geri çevirdiği öğrenildi. Teklifi doğrulayan Levent, "Kabul etmedim" açıklamasını yaptı. CHP’de kördüğüm halini alan Çankaya’da ise “Ankara Milletvekili Murat Emir” in ismi konuşulmaya başlandı.

Haluk Levent'ten CHP'nin teklifine ret
Son Güncelleme: 12 Şubat 2024 Pazartesi 16:35
12 Şubat 2024 Pazartesi 16:33

CHP’de, aday belirleme gündemiyle gerçekleştirilen Merkez Yönetim Kurulu toplantılarının en kritiği başladı.

Lütfü Savaş’ın adaylığının geri çekilme ihtimali güçlenirken partinin Haluk Levent ile görüştüğü kaydedildi.

Levent’in, düşünmek için partiden süre istediği ancak kısa sürede teklifi reddettiği öğrenildi. 

HALUK LEVENT'TEN AÇIKLAMA

Haluk Levent, CHP iddiasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Gazeteci İsmail Saymaz'a konuşan Levent, CHP’nin üç gün önce kendisine Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığı teklifi getirdiğini söyledi.

Levent, "AHBAP başkanıyım. Üyelerime ve bizi destekleyen herkese siyaset dışı kalacağıma dair sözüm var diyerek, kabul etmedim" ifadelerini kullandı.

ÇANKAYA İÇİN 'MURAT EMİR' FORMÜLÜ

Partide kördüğüm halini alan Çankaya için “Murat Emir formülü”nün konuşulduğu da ifade edildi. Buna göre, Çankaya için düşünülen güçlü adaylardan Hüseyin Can Güner, Gül Çiftçi ya da Bekir Ödemiş’in MYK’den onay alamaması durumunda CHP Ankara Milletvekili Murat Emir’in isminin gündeme geleceği kaydedildi. 

AF LİSTESİ BELLİ OLDU

CHP’de saat 18.00’de başlaması planlanan Parti Meclisi toplantısı ise saat 16.30’a alındı. CHP Parti Meclisi’nde görüşülecek af listesi de belli oldu.

Af talebiyle Parti Meclisi’ne sunulacak toplam 33 kişilik listede Yılmaz Ateş de yer aldı.

CHP’de Genel Başkan Yardımcılığı görevi yapan ve 22’inci Dönem TBMM Başkan Vekilliği görevini yürüten, CHP’den ihraç edilen Yılmaz Ateş’in affının görüşüleceği belirtildi.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar