Yavaş'tan Altınok'a yanıt: Çeke ihtiyacımız yok, engellemesinler yeter

ABB Başkanı Yavaş, AK Parti'nin Ankara adayı Altınok'un başkente yapılacak hizmetler için açık çek aldığını söylemesine ilişkin, "Eğer bununla Ankara halkını tehdit edeceklerse, bunun demokraside yeri yoktur. Ankara halkı, gereken cevabı verecek. Bizim çeke ihtiyacımız yok, engellemesinler yeter" dedi.

Yavaş'tan Altınok'a yanıt: Çeke ihtiyacımız yok, engellemesinler yeter - Sayfa 1

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, Başkent Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) faaliyet gösteren işletmelerin yetkilileriyle bir araya geldi.

1 6
 
Yavaş'tan Altınok'a yanıt: Çeke ihtiyacımız yok, engellemesinler yeter - Sayfa 2

OSB idari binasında verilen kahvaltıya katılan Yavaş, sanayicilerin taleplerini dinledi, 5 yıl boyunca belediyede yaptıkları çalışmaları ve projeleri anlattı.

2 6
 
Yavaş'tan Altınok'a yanıt: Çeke ihtiyacımız yok, engellemesinler yeter - Sayfa 3

Yavaş, görüşmenin ardından binadan çıkarken gazetecilerin sorularını da yanıtladı. "Cumhur İttifakı'nın ABB Başkan adayı Turgut Altınok'un 'Cumhurbaşkanı'mız, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı'mız, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı'mızla konuştuk, Ankara'ya ne yapabilirsek yapacağız. Çünkü onlardan açık çek aldık' ifadelerini nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna Yavaş şu yanıtladı.

3 6
 
Yavaş'tan Altınok'a yanıt: Çeke ihtiyacımız yok, engellemesinler yeter - Sayfa 4

Yavaş, "Şu anda zaten iktidar partisinin belediye başkanı. Böyle kolay çek alınıp da kanunsuz yardım filan alınabiliyor mu, bilmiyorum ama önce Keçiören'deki kuleyi onlardan yardım alıp da tamamlamasını beklerim. Oralardan destek alıp, Keçiören'de yaşayan 50 bin yoksula, 5 bin civarında bizden yardım alan emekliye destek olmasını beklerim. Şu anda o çeki alıp, Keçiören için kullanmasında hiçbir engel yok. 'Önce onları yapsın' diye düşünüyorum.

4 6