ABB Başkanı Mansur Yavaş mazbatasını aldı: Bize inanların başını öne eğdirmeyeceğiz

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Başkanı Mansur Yavaş mazbatasını aldı. Kendisine destek veren herkese teşekkür eden Başkan Yavaş, "İnşallah bundan sonra bize inanların başını öne eğecek hiçbir işin içinde olmayacağız. Ankara haklı 5 yıllığına bizi görevlendirdi. Buna layık olmaya çalışacağız. Ankara'da yaşayanlar daha keyif alacak." dedi.

ABB Başkanı Mansur Yavaş mazbatasını aldı: Bize inanların başını öne eğdirmeyeceğiz
Son Güncelleme: 4 Nisan 2024 Perşembe 14:17
4 Nisan 2024 Perşembe 14:14

Yerel seçimlerde büyük farkla 5 yıl daha göreve seçilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, mazbatayı aldıktan sonra gazetecilere konuştu. "Ankara'yı huzurun başkenti yapacağız." diyen Yavaş diğer başkentlerle yarışır bir başkent olmaya çalışacaklarını söyledi.

Yavaş'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Ortak akılla hareket eden bir belediyecilik anlayışıyla çalışmalarımza devam edeceğiz. Bize güvenenlerin güvenini boşa çıkartmadan hizmetlerimize devam edeceğiz. Kampanya sürecinde betonun, plastiğin insana hiçbir faydası olmadığını, belediyenin asıl işlevinin vatandaşın her türlü problemini çözmek olduğunu anlattık. Tabii seçim zamanı rakiplerimize anlatamadık ama halk onlara sandıkta anlattı. Ve inşallah bu tür belediyeciliğin bütün ülkeye yayılmasını istiyoruz.

"BİZE İNANLARIN BAŞINI ÖNE EĞDİRMEYECEĞİZ"

Ankara halkı, bizimle işbirliği yapmayan başkanların hepsini sandıkta cezalandırdı. Umarım gerekli dersleri çıkarmışlardır. İlk belediye meclisi toplantısında diğer başkanlara da çağrımı yineleyeceğim. Ankara haklı 5 yıllığına bizi görevlendirdi. Buna layık olmaya çalışacağız. Ankara'da yaşayanlar daha keyif alacak. Seçimde olanlar geride kaldı. Bizde kin yok. Bir ayrım söz konusu olmayacak. Bundan sonra herkese eşit şekilde hizmet etmeye çalışacağız. İnşallah bundan sonra bize inanların başını öne eğecek hiçbir işin içinde olmayacağız.

"2019'DA YAPTIĞIM BİRLİK KONUŞMASINI YENİDEN YAPACAĞIM"

Kampanya sürecinde betonun, plastiğin insana hiçbir faydası olmadığını, belediyenin asıl işlevinin vatandaşın her türlü problemini çözmek olduğunu anlattık. Tabii seçim zamanı rakiplerimize anlatamadık ama halk onlara sandıkta anlattı. Ve inşallah bu tür belediyeciliğin bütün ülkeye yayılmasını istiyoruz. Ankara halkı, bizimle işbirliği yapmayan başkanların hepsini sandıkta cezalandırdı. Umarım yeni seçilen başkanlar gerekli dersleri çıkarmışlardır. İlk belediye meclisi toplantısında 2019'da yaptığım birlik konuşmasını yeniden yapacağım.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar