Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener: Sosyal medyadaki görsellerin YSK ile ilgisi bulunmamaktadır

YSK Başkanı Ahmet Yener, “Sosyal medyadaki görsellerin YSK ile ilgisi bulunmamaktadır” açıklaması yaptı. Yener yaptığı açıklamada, “Kamuoyunu yanıltmaya yönelik asılsız iddialara itibar edilmemeli” diyerek, “Süreç şeffaf şekilde devam etmekte ve tüm süreçte siyasi partilerimiz de yer almaktadır” diye konuştu.

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener: Sosyal medyadaki görsellerin YSK ile ilgisi bulunmamaktadır
Son Güncelleme: 17 Mayıs 2023 Çarşamba 17:23
17 Mayıs 2023 Çarşamba 17:16

YSK Başkanı Yener'in açıklamaları şöyle:

Yapılan cumhurbaşkanı ve 28. dönem milletvekili seçimlerinde Seçim takviminin başlangıcından seçim sonuçlarının kesinleştirilmesiyle. Seçim sürecinden sandık kurumlarımız, kamu görevlilerimiz ve 5 siyasi parti üyesi bulunur. Oy verme gününde sandıktan çıkan oylar bu kurul tarafından sayılmakta ve ıslak imza alınmaktadır.

İlgili evrakların ilçe seçim süreci de siyasi partilerin katılımıyla gerçekleşmiştir. Sandık kurumlarının yapmış olduğu işlemlere karşı şikayet süreleri de kanunda ve seçim takviminde belirtilmiştir.

Kurulların vermiş oldukları kararlar tarafların YSK'ya itiraz hakları bulunup, 5 siyasi partinin temsilcisi de katılmaktadır. YSK, önüne gelen itirazları yasa süresi içerisinde görüşüp sonuçlandıracaktır.

YSK, tüm aşamalarda parti temsilcilerin içinde bulunduğu süreci anbean paylaşmıştır. Sosyal medyada gösterilen görseller YSK ile bir ilişkisi yoktur.
Süreç şeffaf bir şekilde yürütülmektedir.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar