Cumhurbaşkanı Erdoğan oyunu İstanbul'da kullandı: Olaysız bir seçim geçiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanı ve 28'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi için İstanbul Üsküdar'da oyunu kullandı. Oy verme işleminin ardından konuşan Erdoğan, "Sabah saatleri itibariyle takipteyim. Olaysız, sıkıntı yaşanmadan süreç devam ediyor. En önemlisi deprem bölgesindeki oyların kullanımıydı. Vatandaşlarımız büyük şevkle oylarını kullanıyorlar. Burada da bir sıkıntı yok." dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan oyunu İstanbul'da kullandı: Olaysız bir seçim geçiyor
Son Güncelleme: 14 Mayıs 2023 Pazar 14:17
14 Mayıs 2023 Pazar 14:12

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanı ve 28'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi için İstanbul Üsküdar'da oyunu kullandı.

Erdoğan, Üsküdar Kısıklı'daki konutundan oy kullanacağı Saffet Çebi İlkokulu'na geldi. Vatandaşlar Erdoğan'ı tezahüratlarla karşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı okulda AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe karşıladı. Kabinde oy verme işlemini gerçekleştiren Erdoğan, ardından zarfı sandığa atarak imza attı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son mitinglerini dün İstanbul'da gerçekleştirmişti. Mitinglerini sonlandıran Erdoğan, akşam Ayasofya'ya geçmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oy verme işleminin ardından yaptığı konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

SÜREÇ SIKINTISIZ DEVAM EDİYOR

"Oyumuzu kullandıktan sonra söylenecek en önemli şey inşallah Türk demokrasisi için sabah saatleri itibariyle takipteyim. Olaysız, sıkıntı yaşanmadan süreç devam ediyor. En önemlisi deprem bölgesindeki oyların kullanımı idi. Vatandaşlarımız büyük şevkle oylarını kullanıyorlar. Burada da bir sıkıntı yok. Akşam sayımlardan sonra ülkemiz milletimiz için, Türk demokrasisi için hayırlısı ile bir geleceği niyaz ediyoruz. Bütün seçmenlerimizin akşam 17'ye kadar endişeye kapılmadan oylarını kullanmaları Türk demokrasisinin gücünü göstermesi anlamında çok önemli. Bütün sandık kurulu üyelerine başarılar diliyorum."

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar