Erdoğan muhalefete yüklendi: Her seçim öncesi vaat bohçası açıyorlar

Kırklareli mitinginde Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bunların her seçim öncesi açtıkları bir vaat bohçası var. Buradan seçtiklerini gittikleri yerlerde sağa sola dağıtıyorlar. Bunlar çiftçiye bedava traktör vereceklermiş, öyle bir şey olmadı. İstanbul'da suyu ucuz verdiler mi? Hayır. Hele Bay Kemal, bu işin piridir. Yalanda üstüne yok." dedi.

Erdoğan muhalefete yüklendi: Her seçim öncesi vaat bohçası açıyorlar
Son Güncelleme: 8 Mayıs 2023 Pazartesi 14:42
8 Mayıs 2023 Pazartesi 14:32

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Kırklarelili kardeşlerim, dayanışmanız ve cesaretiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Kırklarelili kardeşlerim mücadelelerine böyle devam ettikçe parmak sallayanlar kazanamaz. Siz böyle oldukça CHP, PKK'ya vatanımızı böldürtmeyeceğiz. Biz bunlara zaten hiç fırsat vermedik. Nice ihaneti böyle savuşturduk. 14 Mayıs'ta da aynısını yapacağız.

Birliğimize böyle sahip çıkacağız. Bizi Alevi-Sünni, Türk-Kürt diye, Roman diye ayırmaya çalışanlara da fırsat vermeyeceğiz. Buradan çocukluğumu beraber geçirdiğim tüm Roman kardeşlerime selam yolluyorum.

Türkiye Yüzyılı'nı sizlerle birlikte omuz omuza inşa edeceğiz. Büyük ve güçlü Türkiye'nin kapılarını beraber açacağız. Öcalan'ın cezaevinin kapısını kıracaklarmış bak, Selo'yu cezaevinden çıkaracaklarmış. İzin vermeyeceğiz.

Buraya gelmeyen eşinize, dostunuza, akrabanıza ulaşacak, Cumhurbaşkanı'nın selamını iletip 14 Mayıs için destek isteyeceksiniz. Kırklareli'nde kapısı çalınmadık kimseyi bırakmayacağız. Seçimi önce milletimizin kalbinde, zihninde, gözünde kazanacağız öncelikle.

Bize siyasi ömür biçildiği kara günleri unutmadık. Milletimizin bunun karşısındaki vicdanlı duruşunu unutmadık. Darbecilerin milletimizle bağımızı koparmak için yaptıkları yeni bir dönemin ilk adımı oldu. Gelecek vizyonumuzu Rabb'imizin yardımı ve milletimin desteğiyle gerçekleştireceğiz.

Biz yaptıklarımızı söylüyoruz. Bay Kemal ne söylüyor? Bir doğru yedi yanlışı götürür. İnşallah bundan sonra da aynı şekilde yolumuza devam edeceğiz. Aziz milletimize hizmetkar olmak için daha çok koşturacağız.

Bunların her seçim öncesi açtıkları bir vaat bohçası var. Buradan seçtiklerini gittikleri yerlerde sağa sola dağıtıyorlar. Bunlar çiftçiye bedava traktör vereceklermiş, öyle bir şey olmadı. İstanbul'da suyu ucuz verdiler mi? Hayır. Hele Bay Kemal, bu işin piridir. Yalanda üstüne yok. Bu eski Türkiye'nin siyasetçi modelidir. Eski siyaset tarzıdır. Biz iktidara gelince bu anlayışı değiştirip vaatlerimizi gerçekleştirdik. Bay bay Kemal ve ortaklarının böyle bir şey yok dediği Karadeniz doğal gazımızı getirdik.

Biz öyle bay bay Kemal gibi Londra'daki tefecilerden para istemeyeceğiz. Bebecan'ın benim bakanım olduğu dönem, IMF Başkanı ile konuşuyoruz. 'Alacaklarınızı tahsil ediyor musunuz?' dedim. O zaman 23,5 milyar dolar borcumuz var. Tahsil ediyorsanız Türkiye'nin başbakanı benim. Siz bize müdahale edemezsiniz. Bebecan da kızardı, bozardı. Ve sene 2013, IMF'e borcumuzu bitirdik. Sonra IMF'ten bir kuruş almadık.

Bay Kemal Londra'ya gidiyorsun para istiyorsun, avucunu yalayacaksın avucunu! Sana ne dediler de inandın? Bunlar eroinkeş, esrarkeş, bunlardan para kazanıyorlar. Biz kendi kaynaklarımızı kullanacak ve kimseye el açmadan toplumumuzun refahını artıracağız. Biz Çanakkale Köprüsü'nü onlardan aldığımız parayla mı yaptık? Hayır.

Kumar mı noter mi olduğuna daha kendi bile karar verememiş bir masanın, memlekete bir hayrı olamayan bir adayın, her sabah cumhurbaşkanı yardımcısı adayı sayısı artan bir koalisyonun size hayrı olur mu? Bay Kemal senin belediye başkanın Kırklareli'ne ne yaptı? Gelirken yolları gördük rezalet. İstanbul, Ankara, İzmir... Hepsi rezalet! Şimdi de gitmiş diğer şehirleri dolaşıyor."

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar