Babacan'dan gençlere: Giremediğimiz evlerdeki sesimiz olun

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, ikinci tur için gençlerden ricada bulundu: “Bazı evlerdeki TV’lerde hiç yer bulamıyoruz. O evlerde bizim sesimiz olun.”

Babacan'dan gençlere: Giremediğimiz evlerdeki sesimiz olun
Son Güncelleme: 18 Mayıs 2023 Perşembe 13:47
18 Mayıs 2023 Perşembe 13:45

İkinci tura kalan cumhurbaşkanlığı seçimleri için partiler stratejilerini oluşturmaya başladı. 

Babacan da Twitter hesabından yaptığı paylaşımda gençlerden destek istedi.

“Bazı evlerdeki televizyonlarda hiç yer bulamıyoruz” diyen Babacan, gençlerden o evlere girip bugünlerinin nasıl zarar gördüğünün büyüklerine anlatmasını rica etti.

‘Özgür ve zengin yarınları beraber inşa edelim’
Babacan’ın paylaşımı şu şekilde:

*Genç arkadaşlarım merhaba, Biliyorum her yerde siyaset görmekten ve size seslenen siyasetçilerden yoruldunuz. Ama ben bugün sizlerden oy istemeyeceğim. Siz zaten çok daha fazlasını yapıp yılmadan sandıklarda mücadeleye devam ettiniz. Bugün başka bir şey konuşacağız.

*Anne, babalarınızı, aile büyüklerinizi konuşacağız. Sizden ricam onlarla konuşun. Kutuplaşmış bir iklimde, mahalle duvarlarını artık yıkmak istediğinizi, ayrımcılığı istemediğinizi anlatın. Türkiye’den vazgeçmediğinizi fakat kalmak için mümkün olan taleplerinizi anlatın.

*Adaletin, hakkın, fırsat eşitliğinin ne denli hayati olduğunu anlatın. Geçmişin hayaletlerinin korkusu yüzünden sizlerin bugününüzün nasıl zarar gördüğünü anlatın. Öfkeyle parmak sallayan siyasetin size son beş senede kaybettirdiklerini anlatın. Varsa, ülkemizden giden arkadaşlarınızı anlatın. Canları yana yana yabancı ülkelerde yaşadıklarını anlatın.

*Tüm bunları ancak sizinle birlikte anlatabiliriz. Çünkü bizler bazı evlerdeki TV’lerde hiç yer bulamıyoruz. O evlerde bizim sesimiz olun. Biliyorum, sizin aklınız ve desteğiniz bizimle olduktan sonra bugünkü iktidarın arka bahçesi olmuş kanallara ihtiyacımız yok. Hadi, anlatmaya başlayalım. Türkiye’den vazgeçmeyen inadınızla, özgür ve zengin yarınları beraber inşa edelim.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar