Erbakan'dan ilk açıklama: 2. turda fark açılacak

14 Mayıs seçimleri için oy verme işleminin tamamlanmasının ardında sandıklar sayıldı. YRP Genel Başkanı Erbakan seçime dair açıklamada bulunarak "İkinci turda oy farkının daha da açılarak sayın Cumhurbaşkanımızın zaferiyle sonuçlanacağına olan inancımız tamdır" dedi.

Erbakan'dan ilk açıklama: 2. turda fark açılacak
Son Güncelleme: 15 Mayıs 2023 Pazartesi 01:32
15 Mayıs 2023 Pazartesi 01:30

Cumhur İttifakı bünyesinde katılan Yeniden Refah Partisi'nin (YRP) lideri Fatih Erbakan, oy sayım işlemi devam ederken açıklamalarda bulundu. Erbakan ulaşan sonuçlara göre milletvekili seçildiğini açıkladı. Erbakan'ın ayrıca ellerine ulaşan sonuçlara göre partinin 28. dönemde 5 milletvekiliyle temsil edilme hakkı elde ettiğini ifade etti.

21 YIL SONRA İLK KEZ

Partisinin genel merkezinde yaptığı açıklamalarda Erbakan, partisinden 5 milletvekilinin Meclis'e girdiğini belirtti. Buna göre Milli Görüş geleneğinden bir parti 21 yıl sonra ilk kez TBMM'ye girmiş oldu. AK Parti'nin İstanbul 2. bölge listesinde 1. sıradan milletvekili adayı olan Erbakan kendisinin de milletvekili seçildiğini ifade etti.

5 MİLLETVEKİLİYLE TEMSİL EDİLECEKLER

Erbakan'ın konuşmasından öne çıkan noktalar şöyle:

"İstanbul 2. bölgede şu ana kadar ulaşan sonuçlara göre milletvekili olarak seçilmiş bulunuyoruz. Partimizi anketlerinde hiç göstermeyen, en fazla yüzde 1 gösteren anket şirketlerinin aslında manipülasyon yaptıkları bu seçim sonuçlarıyla bir kez daha ortaya çıktı. Şu ana kadar gelen sonuçla göre YRP 28. dönemde 5 milletvekiliyle temsil edilme hakkını elde etti. 3 milletvekili İstanbul'umuzdan, 1 milletvekili Kocaeli'mizden ve 1 milletvekili de Konya'mızdan seçilmiş bulunuyor. Bu sayının artma ihtimali de var. YRP'mizin aldığı oylar sandıklar açılmaya devam ettikçe artmaktadır.

'İKİNCİ TURDA OY FARKI AÇILACAK'

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2. tura kaldığı görülmektedir. Cumhur İttifakı'mızın 2. turda da avantajlı konumda olduğunu ifade etmek istiyorum. 2. turda oy farkının daha da açılarak sayın Cumhurbaşkanımızın zaferiyle sonuçlanacağına olan inancımız tamdır.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar