Cumhurbaşkanı Erdoğan: Provokasyonla olay çıkarıyorlar

Ekonomi mesajı veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kira meselesini de, çarşı pazarda aşırı fiyat artışlarını hal yoluna yine biz koyarız" dedi. Erdoğan, bölmeye çalışanlara, ayrımcılık yapanlara fırsat vermeyeceklerini dile getirdi. Seçim mitingine Edirne'de devam eden Erdoğan, "Provokasyonla olay çıkartıyorlar. Bu milleti kirli oyunlarına alet edemeyecekler." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Provokasyonla olay çıkarıyorlar
Son Güncelleme: 8 Mayıs 2023 Pazartesi 16:58
8 Mayıs 2023 Pazartesi 16:53

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim çalışmaları kapsamında Edirne mitinginde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçime 6 gün kala mitinglerine devam ediyor. Ekonomi mesajı veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kira meselesini de, çarşı pazarda aşırı fiyat artışlarını hal yoluna yine biz koyarız" dedi. Erdoğan, bölmeye çalışanlara, ayrımcılık yapanlara fırsat vermeyeceklerini dile getirdi. Seçim mitingine Edirne'de devam eden Erdoğan, "Provokasyonla olay çıkartıyorlar. Bu milleti kirli oyunlarına alet edemeyecekler." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

Edirne, ülkesinin bütünlüğüne milletinin birliğine ve istiklaline göz dikenleri asla affetmez. CHP miting yapıyor. Meydanı dolduran bölücü sempatizanlar dişe diş kana kan diye slogan atıyor.

Yurt dışına kaçan FETÖ'cüler CHP'nin reklam ajansı gibi çalışıyor. Bütün bunlara CHP yönetiminden, koalisyonun diğer ortaklarından tepki gelmiyor. Yabancı medyaya dönüp, bizim seçimimizden size ne diyemiyorlar.

"SENİN GİBİLERE BU TEFECİLER PARA VERMEZ"

Kimine bakanlık sözü vermişler, kimine cezaevlerini boşaltma sözü vermişler. Terörist başını, Selo'yu dışarı çıkaracaklarmış. Erdoğan cumhurbaşkanlığına devam ettikçe, hakkı, hukuku biz size bırakmayız. Kamudan atılanları geri alma sözü vermiş Bay Bay Kemal. Kimine ekonomimizi tefecilere teslim etme sözü vermişler. Senin gibilere bu tefeciler para vermez.

Bize ve Cumhur İttifakı'na kimlerin saldırdığına baktığımızda tablo tüm açıklığıyla ortaya çıkıyor. Az önce Kırklareli'ndeydik. 20 bin kişi vardı. Şu anda Edirne'de karşımda 25 bin kişi var. 

Kaybedeceklerini anladıkları için şimdiden çamura yatmaya başladılar. Teknolojik imkanların böyleisne geliştiği dönemde bu numaralar bayatladı.

İMAMOĞLU'NUN ERZURUM MİTİNGİ

Kendi provokasyonlarıyla olay çıkarıp utanmadan şehirlerimizi karalamaya çalışıyorlar. Milleti tahrik ederek, buna güçleri yetmeyince tahkir ederek yaşayacakları hezimete şimdiden kılıf arıyorlar. Bu milleti kirli oyunlarına alet edemeyecekler. Sizlerden 14 Mayıs'ta sandıklara iyi sahip çıkmanızı istiyorum. Dik duruyoruz dikleşmiyoruz.14 Mayıs'ta yola devam edeceğiz. 

Önümüze çıkartılan nice engellere, tuzaklara rağmen yürüttük. Milli iradenin bileğini bükemeyinve ekonomik tuzakları ortaya koydular. Salgından savaşa kadar küresel krizle de buluştuk. Dimdik ayakta durmayı başardık. Türkiye'nşn asırlık sorunlarını nasıl biz çözüme kavuşturduysak bu sorunların üstesinden de yine biz geleceğiz.

Biz yaptığımız yollarla, tünellerle, havalimanlarıyla bu özlemleri giderdik.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

Millete dergi kapaklarından parmak sallayanların tehditleri sökmez. Bizi kimse bölemez ayıramaz. Biz bu CHP'ye, HDP'ye, İP'e vatanımızı böldürtmeyeceğiz. Bizi Alevi-Sünni, Türk-Kürt-Roman diye ayırmak isteyenlere müsaade etmeyecğiz. Roman kardeşlerime ayrımcılık yapmak isteyenlere asla fırsat vermeyeceğiz. Bizi bölmeye çalışanlara, ayrımcılık yapanlara fırsat vermeyeceğiz. 

Öcalan'ın cezaevinin kapısını kıracaklarmış. Selo'yu cezaevinden çıkaracaklarmış. Bu Selo ne yaptı, Diyarbakır'da 51 Kürt kardeşimizi öldürdüler. Bunun için 14 Mayıs çok önemli.

"VESAYET ZİNCİRLERİNİ PARÇALADIK" 

Kırklareli ile birlikte tüm Türkiye'nin bize nasıl sahip çıktığını unutmadık. Pınarhisar'da haksız şekilde tutulduğumuz günleri istişare ile geçen bir okul olarak gördük. Darbecilerin bizi attıkları o zindan yeni bir dönemin başlangıcı oldu. Türkiye'ye dair hayallerimizi burada somutlaştırdık. 3 Kasım 2002'de Anadolu ihtilalini gerçekleştirdik. 81 vilayetin her birini eserlerimizle nakış nakış dokuduk. Vesayet zincirlerini tek tek parçaladık. 

"VAATLERİ SAĞA SOLA SAVURUYORLAR"

Bunların her seçim öncesi açtıkları bir vaat bohçası var. Buradan seçtikleri vaatleri sağa sola savururlar. Çiftçiye bedava traktör dediler. Çiftçi kardeşlerim size bedava traktörler geldi mi? Bunlar ne suyu ucuz, ne otobüsleri bedava yaptılar. Biz dönemimizde bunları yaptık. Akıllarına gelen her şeyi söylerler. Bay Bay Kemal bu işin piridir, yalanda onun üzerine yok. Seçim sonrası vaat bohçasını bağlayıp bir dahaki seçime kadar da vatandaşın yüzüne bakmazlar.

"SÖYLEDİKLERİMİZİ UNUTANLARDAN OLMADIK"

Emeklilikte yaşı bekleyen insanlarımızın talebini karşıladık. En düşük emekli maaşını 7 bin 500 TL'ye bayram ikramiyesini 2 bin liraya yükselttik. Yerli aracımız TOGG'u yollara uğurladık. Karadeniz doğalgazımızı getirdik. Bu ayki doğalgaz kullanımını ücretsiz yaptık. Bizde yalan yok. Söylediklerimizi Ankara'ya dönünce unutanlardan olmadık. 

"BUNLAR ESRARKEŞ, EROİNKEŞ"

Bay Bay Kemal gibi Londra'daki tefecilerden para dilenmeyeceğiz. Biz IMF ile 2013'te ilişiği bitirdik. Allah kuruşu IMF'den almadık, Türkiye çöktü mü? Bay Bay Kemal sen Londra'daki tefecilere git, avucunu yalarsın avucunu. Sen ciddi manada zavallısın. Kalktın 300 milyar dolar para alacağım. Bunlar esrarkeş, eroinkeş, bundan kazanım elde eden tefeciler. Bunca altyapıyı Londra tefecilerinden aldığımız parayla mı yaptık? Çanakkale Köprüsü bir abide değil mi? Kendi kaynaklarımızı kullanacak, kimseye boyun bükmeden toplumun refahını artıracağız. 

"AŞIRI FİYAT ARTIŞLARINI BİZ YOLUNA KOYARIZ"

Kira meselesini de çarşı pazarda aşırı fiyat artışlarını hal yoluna yine biz koyarız. Kırklareli'ne bugüne kadar yaklaşık 30 milyar lira yatırım yaptık. Bay Bay Kemal senin belediy başkanın acaba Kırklareli'ne ne yaptı? Gelirken yolların halini gördük, rezalet. İstanbul, Ankara, İzmir ortada, rezalet.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar