Akşener'den Babacan'a yanıt: Ne söylediğin değil, ne zaman söylediğin önemli

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den "Cumhur İttifakı 'Gelin biz beraber çalışalım' derse çalışmaya hazırız" diyen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'a yanıt verdi. Akşener Babacan'a "Ne söylediğin değil, ne zaman söylediğin önemli" dedi.

Akşener'den Babacan'a yanıt: Ne söylediğin değil, ne zaman söylediğin önemli
Son Güncelleme: 20 Mayıs 2023 Cumartesi 17:53
20 Mayıs 2023 Cumartesi 17:49

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 14 Mayıs seçimlerine ilişkin olarak ilk kez açıklama yaptı. Akşener, basın açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 14 Mayıs seçimlerine ilişkin olarak ilk kez açıklama yaptı. Akşener, basın açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Akşener'in konuşmasından satırbaşları:

''Sandık güvenliği başta olmak üzere ikinci tur için görüşmeler gerçekleştirdik. Bir iletişim grubu kuruldu. 12 milyon potansiyel seçmenimiz var. Bu seçim 0-0 ile başlayan bir referandum oluyor. 'Kanaat önderi' dediğimiz pek çok insan üzerinde etkili olan kendi çevremizdeki pek çok insanla birebir görüşmeler gerçekleştirdim. 81 ildeki tüm teşkilatlarımız çarşamba günü akşamından itibaren saha çalışmasına başladılar. Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sayın Kılıçdaroğlu'nun 13. cumhurbaşkanı seçilmesi için hepimiz elimizden gelenin sonuna kadar çalışacağız.

BABACAN'IN CUMHUR İTTİFAKI AÇIKLAMASI

Meral Akşener'den Ali Babacan'ın 'Anayasa için Cumhur İttifakı ile beraber çalışma' açıklamasına, "Bazen ne söylediğiniz değil ne zaman söylediğiniz önemlidir." dedi.

2. TUR SEÇİM PROGRAMI BELLİ OLDU
 İlk turda tercihini Sayın Erdoğan'dan yana kullanan vatandaşlarımızla birebir görüşmeler gerçekleştireceğim. İstanbul'da yoğun bir saha çalışması programımım olacak. Bu akşam İstanbul'a gidiyorum. Yarından itibaren programım başlıyor. Hemşehri dernekleri derin yoksulluğa dair ev toplantıları ziyaretleri yani kapı zili çalmak dahil olmak üzere mikro bazda çalışma yapacağım. 28 Mayıs'taki seçimlerde, aziz milletim sandığa gitmemiş kardeşlerim sizlere sesleniyorum aileniz dostlarınız akrabalarınızı büyük bir çaba harcayarak sandığa götürüp Sayın Kılıçdaroğlu'na oy verdireceksiniz. Ya 'Ne mutlu Türk'üm diyene' demekten rahatsız olanları ya da 'Varlığım Türk varlığına armağan olsun' diye and içenleri seçeceksiniz.''

Akşener, ikinci turda sandık güvenliği ile ilgili aldıkları önlemi açıkladı:

"Sandıklarla ilgili verileri biz CHP'ye ekranlarımızı açmıştık. Şimdi yeni bir sistem kuruyoruz. Seçim günü ıslak imzalı bütün tutanakları ilçelerimiz, CHP ilçesine, illerimiz CHP illerine ve sonra da genel merkeze gönderilecek."

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar