Yeniden Refah'tan eski Refah pozu

30 yıl önce babası merhum Başbakan Necmettin Erbakan'ın tarihe geçen 1994 seçimleri öncesi verdiği kamyon kasasındaki pozun aynısını verdi. Fotoğraf kısa sürede sosyal medyada hızla yayılırken, "Tarih tekerrür mü ediyor?" yorumları yapıldı.

Yeniden Refah'tan eski Refah pozu
Son Güncelleme: 9 Mart 2024 Cumartesi 13:43
9 Mart 2024 Cumartesi 13:38

31 Mart 2024 seçimlerine günler kala, siyasi sahnede nostaljik bir rüzgar esiyor. Yeniden Refah Partisi (YRP) lideri Fatih Erbakan, tam 30 yıl önce babası, merhum Başbakan Necmettin Erbakan'ın izinden giderek kamyon üstünde seçim çalışması gerçekleştirdi.

1994 yerel seçimleri öncesinde Necmettin Erbakan'ın verdiği meşhur pozun neredeyse birebir tekrarlanması dikkat çekti. 1994 yerel seçimlerinde Refah Partisi, başta İstanbul ve Ankara olmak üzere pek çok büyükşehir ve il belediyesini alarak büyük bir sürprize imza atmıştı. Bu seçimlerden sonraki genel seçimlerde, Necmettin Erbakan'ın liderliğindeki Refah Partisi zaferle çıkmıştı.

'TARİH TEKERRÜR MÜ EDİYOR?'

1994'te, Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Necmettin Erbakan'ın yanında, o zamanlar İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı olan Recep Tayyip Erdoğan ve partinin önde gelen isimleri bir kamyon kasasında tarihi bir fotoğraf karesine imza atmıştı.

YRP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Fatih Uğurlu'nun paylaştığı 2024'teki fotoğrafta ise Dr. Fatih Erbakan, Ankara Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Suat Kılıç ve Yeniden Refah Partisi'nin ileri gelenleri ile birlikte benzer bir poz vererek, geçmişle bağlarını güçlü bir şekilde vurguladı.

Erbakan'ın bu hareketi, sosyal medyada geniş yankı buldu. Sosyal medyada iki kareyi yan yana görenler, "Tarih tekerrür mü ediyor?" yorumları yaptı.

 

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar