İYİ Partili Ali Kıdık istifa etti

İYİ Parti'de peş peşe gelen istifalara bir yenisi daha eklendi. İYİ Parti İstanbul İl Teşkilatı Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Kıdık, yaptığı açıklama ile partisinden istifa ettiğini duyudu. Kıdık, "İYİ Parti 'muhalefete muhalefet' eden konumuna gelmiştir" ifadelerine yer verdi.

İYİ Partili Ali Kıdık istifa etti
Son Güncelleme: 3 Ocak 2024 Çarşamba 13:20
3 Ocak 2024 Çarşamba 13:19

İYİ Parti'nin 31 Mart'ta gerçekleşecek yerel seçimlerde 'hür ve müstakil' bir yol izleyeceği açıklamasının ardından üst düzey yönetici ve milletvekilleri de dahil olmak üzere birçok istifa gerçekleşti.

Son olarak İstanbul İl Teşkilatı Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Kıdık, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

'İYİ PARTİ MUHALEFETE MUHALEFET EDEN BİR KONUMDA'

Kıdık, istifasında şu ifadelere yer verdi:

"Gerekçelerini sonra açıklamak üzere bugün itibari ile İYİ Parti üyeliğimi sonlandırıyorum. Büyük umutlarla kurduğumuz İYİ Parti maalesef ülkemiz gerçeğinden uzaklaşarak 'Muhalefete muhalefet' eden konumuna gelmiştir. Oysa bu ülkenin her gün derinleşen o kadar çok sorunu varken, toplumun sorunlarına çare araması ve mevcut iktidara alternatif olduğunu göstermesi gerekirken kendi içinde yaşadığı güven sorunu sebebiyle hedefinden tamamen uzaklaşmıştır. Bugün 'Hür ve Müstakil' denilen yürüyüş, masadan kalkıldığında gerçekleşmeliydi. Sayfalarca sebep yazabilirim.

Yedi yılı aşkın süredir yaptığımız mücadelenin kıymeti olmadığını görmek, daha çok dedikodunun itibar gördüğü, iç hesapların ve hesaplaşmanın ülke gerçeklerinin önüne geçmesini görmekten üzgün olduğumu ifade etmek isterim. İYİ Parti teşkilatlarımızın tamamına saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Zira onlar Ankara'da bulunan genel merkezden çok daha inançlılar, çok daha fazla emek sahibi olduklarına şahidim."

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar