İYİ Parti'de kriz sürüyor: 130 kişi daha istifa etti

Yerel seçimlere sayılı gün kala İYİ Parti'deki istifa krizi giderek derinleşiyor. İYİ Parti Çukurova İlçe Başkanlığı'nda aralarında kurucu meclis üyelerinin de bulunduğu 130 kişi bugün istifa etti. Grup adına konuşan Göktürk Güngör, "İYİ Parti kurucularından olan arkadaşlarımız ve üyelerin inançları kalmadı." dedi.

İYİ Parti'de kriz sürüyor: 130 kişi daha istifa etti
Son Güncelleme: 16 Ocak 2024 Salı 13:43
16 Ocak 2024 Salı 13:38

Yerel seçimlere hür ve müstakil girme kararı alan İYİ Parti'den bir toplu istifa daha geldi. İYİ Parti Çukurova İlçe Başkanlığı’nda aralarında kurucu meclis üyelerinin de bulunduğu 130 kişi bugün istifa dilekçelerini partiye teslim etti.

8501694.jpg

'KURUCULARIN VE ÜYELERİN İNANÇLARI KALMADI'

Grup adına konuşan Göktürk Güngör, "31 Mart seçimleri öncesinde Türkiye genelinde İYİ Parti’den istifaların artması sonucunda biz de burada istifa ediyoruz. Bugün bu sayının 300’e ulaşmasını bekliyoruz. İYİ Parti kurucularından olan arkadaşlarımız ve üyelerin inançları kalmadı." dedi.

8501691.jpg

'YÜZÜM KALMADIĞI İÇİN İSTİFA EDİYORUM'

İYİ Parti Çukurova kurucu üyesi Nuray Güray, "Ben İYİ Parti’nin Çukurova ilçe kurucu üyesiyim. Benim maddi ve manevi çok desteğim oldu. Eşim, dostum ve akrabalarım bana inanıp güvendi. Ben de Meral Akşener’e bir kadın olarak inanmıştım. Yanında olmak istemiştim. Baktım ki bu yaptığımız çalışmaların hiçbir şekilde karşılığı olmadığını gördüm. Bu nedenle eşime ve dostuma bu çatı altında yürüyelim nasıl diyebilirim. Yüzüm kalmadı. O nedenle istifa ediyorum." ifadelerini kullandı.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar