Mansur Yavaş: Her halükârda kendime güveniyorum

ABB Başkanı Mansur Yavaş, Meral Akşener'in açıklamaları hakkında yorum yapmadı, "Her halükârda iddialıyız, kendime güveniyorum" dedi

Mansur Yavaş: Her halükârda kendime güveniyorum
Son Güncelleme: 8 Eylül 2023 Cuma 08:10
8 Eylül 2023 Cuma 08:05

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in İstanbul ve Ankara dahil olmak üzere 81 ilde aday çıkaracaklarına ilişkin açıklamasını sordu.

Yavaş, “Dört milyon seçmenimiz var, hepsinin oyuna talibiz, o kadar. Başka bir şey söylemek, yorum yapmak istemiyorum. Önümüzdeki günlerde gerekirse açıklama yaparız. Çünkü adaylığımız henüz kesinleşmiş değil. Biliyorsunuz, CHP Parti Meclisi karar veriyor. Biz ‘Adayız’ diye çalışmalarımıza başladık” dedi.

İddialı olduğunu söyleyen Yavaş, “Dört buçuk yıldır çalışıyorum. Ankara halkı bu konuda bize onay veriyorsa devam ederiz, vermiyorsa…(Gülüyor) Elle gelen düğün bayram derler ya, bizimki de o. Ama her halükarda iddialıyız” ifadelerini kullandı. CHP’nin bugün yarın adaylığını açıklamasını beklediğini belirten Yavaş, “Henüz sayın genel başkanla yan yana gelebildiğimiz bir etkinlik olmadı. Açıklar diye düşünüyorum” dedi.

Akşener İstanbul ve Ankara mesajı vermişti

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçimlerin ardından ilk kez süreci detaylarıyla anlattı. 2024 yılında yapılacak yerel seçimlere ilişkin partisinin "her yerde ayrı adayla girme" tutumuna dikkati çeken Akşener, "Ben bu ittifak siyasetine şiddetle karşıyım" demişti. Akşener, "Bu durumda İstanbul ve Ankara’nın büyük ihtimalle Altılı Masa’nın eski ortağınızın partisi tarafından kaybedileceğini göze alıyor musunuz?" sorusuna, "Hepsini alıyoruz. Belki bizimki seçilir. Öyle adaylar çıkaracağız ki" yanıtını vermişti.

Akşener’in açıklamaları hakkında “yorum yapmayacağını belirten Yavaş, “Kendime güveniyorum. Çok farklı bir belediyecilik ortaya koyduk. Geçen gün memnuniyet anketi yayınlandı. Ankara'da memnuniyet yüzde 68. Yüzde 26.8 memnun olmayan var. Bu, yaptığımız çalışmaların halk üzerindeki etkisini gösteriyor” diye konuştu.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar