'DSP mitingine katılım 50 lira' iddiası!

Ankara’da üç üniversite öğrencisi, harçlıklarını çıkarmak için bir organizasyon şirketinde çalıştıklarını ve bu organizasyonda DSP mitingine katılımın 50 lira olduğunu anlattı.

'DSP mitingine katılım 50 lira' iddiası!
Son Güncelleme: 16 Mart 2019 Cumartesi 17:35
16 Mart 2019 Cumartesi 17:29

Ankara’da üniversite okuyan üç öğrenci, cep harçlığı kazanmak için çalıştıkları organizasyon firmalarının siyasi parti mitinglerini ve hükümet üyelerinin katıldığı etkinlikleri ‘kalabalık’ göstermek için katılımcı gönderdiğini söyledi.

Sol Haber’e konuşan öğrenciler, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Akarca’nın konuşma yapacağı bir etkinliğe yeterli gazeteci olmadığı için gönderildiklerini belirterek, “Birbirimizle sohbet etmemiz yasaktı. Toplantı sırasında konuşmamız, soru sormamız da yasaktı. Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlarından biri geldi, konuşma yaptı. Kimse soru da sormadı, gazetecilerin neredeyse hepsi bizim gibi öğrenci ve feyk (sahte) katılımcıydı” dedi.

Bu durumun 6 gafta sürdüğünü ve her seferinde gazeteci olarak başka kişilerin ayarlandığını belirten öğrenciler, “Gazeteler aynıydı, gazeteciler farklılaştı anlaşılmasın diye” açıklamasında bulundu.

Benzer bir şekilde Demokratik Sol Parti’nin bir mitingi için de 150 ‘sahte katılımcı’ arandığını kaydeden öğrenciler, 2 saat için 50 TL ödeme yapıldığını ve yemek de verildiğini söyledi.

Yorumlar