Bekir Bozdağ ile Kasım Gülpınar arasında "ihanet" polemiği

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Bekir Bozdağ, Yeniden Refah Partisi'ne geçen Kasım Gülpınar için “Bu Erdoğan sevgisi değil bu Erdoğan'a ihanettir. Cumhurbaşkanımızı arkadan önden hançerlemektir. Urfalılar bunu böyle görüyor. Urfalılar bunu böyle görüyor” dedi.

Bekir Bozdağ ile Kasım Gülpınar arasında "ihanet" polemiği
Son Güncelleme: 23 Mart 2024 Cumartesi 15:57
23 Mart 2024 Cumartesi 15:54

Eski Adalet Bakanı, TBMM Başkanvekili ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Bekir Bozdağ, TGRT yayınında açıklamalarda bulundu.

Kasım Gülpınar’ın Adalet ve Kalkınma Partisi'nden istifa ederek Yeniden Refah Partisi’nin (YRP) büyükşehir belediye başkan adayı olmasına ilişkin açıklamalarda bulunan Bozdağ şunları kaydetti:

Kasım Gürpınar'ı Cumhurbaşkanımız Şanlıurfa'da 4 dönem vekil yaptı. Buradaki her işten mesul. İyiden kötüden. 2 dönem MKYK üyeliği 2 dönem AB üye komisyonluğu başkanlığı ve en son genel başkan başdanışmanlığı tüzüğe aykırı olmasına rağmen Cumhurbaşkanımız fiilen MYK'ya da aldı. Partide verilmeyen bir tek genel başkanlığı koltuğu kaldı.

Her makamı Cumhurbaşkanımız parti içinde kendisine verdi. Şimdi bizden adaylık çıkmayınca gidip başka partiden aday oldular. Şimdi bu çok net bir koltuk verirseniz biz sizdeniz ama koltuğu vermezseniz biz verendeniz. Burada ilke yok etik yok nerede 12 yıl size emek vermiş size imkan vermiş fırsat vermiş Cumhurbaşkanımızı bir kalemde siliyorsunuz. Gidip pazarlıklarını yaptılar Yeniden Refah Partisi'ne geçtiler. Bu Erdoğan sevgisi değil bu Erdoğan'a ihanettir. Cumhurbaşkanımızı arkadan önden hançerlemektir. Urfalılar bunu böyle görüyor.   
Öte yandan Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlu, Bozdağ'ın iddialarını Gülpınar'a sordu.

Terkoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Gülpınar'ın ağzından şunları aktardı:

Ben kimseyi hançerlemedim. Her şeyi açık açık söyledim. Urfa halkının bir talebi vardı. Benim aday olmamı istiyorlardı. Bekir Bozdağ’a bunu söyledim. Bunu anlattım. Üstelik ben aday olmak istemediğim halde…  Bekir Bozdağ’ın söylediği doğru bir şey var. O da şu, “ben adayım” demedim. Niyetim aday olmak değildi. Ama halkın talebine sırtımı dönemezdim.  

Niyetim istifa etmek de değildi. Partimle (AK Parti) Urfa halkının talebine yanıt vermekti. Ama Urfa halkının talebini görmediler. Halka rağmen halkın istemediği bir aday gösterdiler. 

Üstelik istifa etmemi engellemek için çalışanlar da onlardı. Bunun için yapılan toplantıya da katıldım. Bir çözüm bulmaya çalıştım. Eğer Refah Partisi ile anlaşmış olsam, hançerleme niyetinde olsam neden bunu yapayım.  Bekir Bey’in söylediği sözler gerçeği yansıtmıyor.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar